ایام محرم 1398
1397/12/22 18:34:55
سرویس فرهنگی
معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش:

مطالبات صنفی معلمان را سیاسی و امنیتی نکنیم

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در دیدار با اعضاء شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان تهران بیان کرد: نباید مطالبات صنفی معلمان را سیاسی و امنیتی کنیم.
مطالبات صنفی معلمان را سیاسی و امنیتی نکنیم معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در دیدار با اعضاء شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان تهران بیان کرد: نباید مطالبات صنفی معلمان را سیاسی و امنیتی کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201903107561160201.jpg مطالبات,صنفی,معلمان,را,سیاسی,و,امنیتی,نکنیم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حجت الاسلام والمسلمین علی عسکری معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در دیدار با اعضاء شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان تهران گفت: مطالبات بحق فرهنگیان و معلمان کشور را از طریق دولت و مجلس با جدیت پی جویی می کنیم. خوشبختانه در ارتباط با افزایش حقوق معلمان،‌نوسازی و بازسازی مدارس کشور بویژه مدارس روستایی، معافیت از پرداخت پول آب و برق و گاز مراکز آموزشی مربوط به آموزش و پرورش، بازپس گیری ساختمانهای مدارس و اماکن مربوط به آموزش و پرورش ظرف مدت شش ماه و موارد دیگر، مصوبات تعیین کننده ای در صحن علنی مجلس صورت گرفت.

 وی تاکید کرد: وظیفه داریم با یک همدلی و هم افزایی تحقق مصوبات یاد شده را تا حصول نتیجه دنبال کنیم

حجت الاسلام و المسلمین علی عسکری، ضمن گرامی داشت یاد شهیدان شاخص انقلاب، دکتر بهشتی، ‌دکتر باهنر و شهید بزرگوار رجائی خطاب به این شورا تصریح کرد: این شهیدان که معلمان وارسته و انقلاب آفرین کشور عزیزمان ایران محسوب می شوند بنیانگذاران انجمن اسلامی معلمان بودند و شما و ما باید با تکیه بر انگیزه ها، افکار و روشهای مدیریت این بزرگان آزاد اندیش در مقطع حساس فعلی انجام وظیفه کنیم.

عسکری گفت: متاسفانه در وضع فعلی با توجه به سوء مدیریت ها و دور شدن از الگوی اقتصادی درست اسلامی شاهد اختلاف طبقاتی در جامعه هستیم و چه بسا سفره های پهنی است که از فرط ایمان، نان ندارد و سفره هایی که از فرط نان با ایمان میانه ای ندارد و ما نباید در چنین شرایطی از معیشت معلمان و چراغهای علم و دانش و ایمان غافل باشیم و این را هم می دانیم که اکثریت قاطع این عزیزان حاضر نیستند. فرزندان و امانت ها ی جامعه را حتی برای ساعتی از علم و دانش خود محروم سازند.

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به سوال یکی از حاضران در مورد رسیدگی به تخلفات اداری و نحوه مواجهه با مطالبات صنفی معلمان و اعتراض گفت: همه ما معلم و انسانهای درد آشنایی هستیم و می دانید که مولوی فرموده:

دل مرنجان که زهر دل به خدا راهی هست      هر که را هیچ به کف نیست به دل آهی هست

از این جهت آه و سوز این عزیزان که سرمایه فکری نظام محسوب می شوند برای همه ما قابل درک است به همین دلیل نقدهای این بزرگواران که دلسوزانه است، مایه پایش و تصحیح عمل خود قرار می دهیم و با آن نه برخورد سیاسی می کنیم و نه امنیتی و اعتراض و اعلام نظر در چار چوب قانون اساسی را به عنوان آزادی و حریت اسلامی موهبتی الهی و انسانی محسوب می کنیم.

وی اضافه کرد: البته هر گاه همین مطلب ریشه در زیاده خواهی های نفسانی داشته باشد و تضییع حق دیگران و جامعه به حساب آید هیئت های رسیدگی به تخلفات که اعضاء آن از خود معلمان و فرهنگیان شناخته و امین هستند برابر با قانون به تخلفات رسیدگی می کنند و این هم یک امر عقلایی و منطقی است و کنترل قانونی و پایش یک اصل انکار ناپذیر است.

عسکری در ادامه گفت: در چهل سال که از انقلاب گذشته، ما مراکز تربیت معلم و دانشگاه فرهنگیان داشته و داریم ولی دانشگاه و یا تشکیلات تربیت مدیر آنهم متناسب با شأن معلمان و دانش آموزان که هر دو نوع آنها پایه اصلی پیشرفت،‌ترقی و کمال جامعه محسوب می شوند نداشته و یا کم داشتیم این مطلب به نظر می رسد از اولویت های ضروری دهه پنجم انقلاب است از همین جهت است که برای یک چنین کادر سازی تشکل های دلسوز باید کارآمدی خودشان را اثبات بکنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پایان ضمن تأکید به بهره گیری از فرصت و استفاده مناسب از عمر خدادادی برای خدمت به هم نوعان و مردم فداکار و نمونه کشور به خودش و حاضران این سخن آقای بهشتی بنیانگذار تشکل های اسلامی در انقلاب را یادآوری کرد که فرمود: «ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت» و خواستار سر لوحه قراردادن آن در انجام امور شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet