پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1388/07/11 17:44:00
سرویس اقتصادی
اختلاف نظر موسسه استاندارد و وزارت بهداشت

محمدی: برنج های مسموم مجددا به آزمایشگاه ارسال شد

**عضو کمیسیون کشاورزی اظهار داشت: نتیجه آزمایش‌های مجدد برای تایید سم و فلزات سنگین در هفته جاری اعلام خواهد شد.

بهمن محمدی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان این که کمیسیون کشاورزی در زمینه برنج‌های آلوده وارداتی وظیفه خود را انجام داده است، گفت: به دلیل اختلاف نظر بین موسسه استاندارد و وزارت بهداشت مبنی برآلوده بودن برنج‌های وارداتی مقرر شد تا آزمایشگاهی که مورد اعتماد است این آزمایشات مجدداً‌ انجام گیرد.

محمدی در ادامه افزود: طبق نظر موسسه استاندارد سم آرسنیک در برنج‌های وارداتی وجود دارد اما وزارت بهداشت معتقد است که سم آرنیک جزو مشخصات وزارت بهداشت نیست و فلزات سنگین نیز دراین برنج‌ها دیده نشده است.

عضو کمیسیون کشاورزی خاطر نشان کرد: موسسه استاندارد، وزارت بازرگانی و وزارت بهداشت مجوزهای لازم را برای واردات این محصولات داده‌اند و حال این موسسات و وزارتخانه‌ها بایکدیگر در خصوص وجود فلزات سنگین و سم آرسینک در برنج‌های وارداتی دچار اختلاف نظر هستند.

محمدی در ادامه افزود: یکی از مسائل مورد بحث در زمینه غیراستاندارد بودن برنج‌های وارداتی نظر کشور هند مبنی بر آلوده بودن ناحیه پنجاب و کشت برنج در این ناحیه بوده است.

عضو کمیسیون کشاورزی با بیان این که وزارت بهداشت مدعی است که سم آرسینک جزو فاکتورهای آزمایش‌های بهداشت نیست گفت: باید تلاش شود که سم آرسینک جزو فاکتورهای موجود در آزمایشگاه‌ها قرار گیرد.

وی اظهار داشت: مقرر شده است تا نتیجه آزمایش‌های مجدد برای وجود سم و فلزات سنگین در برنج‌های وارداتی شنبه یا دوشنبه هفته جاری اعلام شود و موسسه استاندارد و وزارت بهداشت و موسسه جهاد کشاورزی توامان با یکدیگر این نتایج را ارائه خواهند داد و کمیسیون کشاورزی دراین زمینه نتیجه‌گیری خواهد نمود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet