ایام محرم 1398
1388/07/11 18:01:00
سرویس صحن
ادیانی‌راد در گفت و گو با خانه ملت

دلیل مصرف بالای بنزین استاندارد نبودن خودروهاست

**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل افزایش مصرف بنزین در داخل را عدم وجود استانداردهای لازم در تولید موتور خودروها دانست.

علی ادیانی راد در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: گرچه بنزین تولید داخلی استاندارد است اما باید توجه داشت که این بنزین عالی نیست.

وی خاطرنشان کرد: اراده وزارت نفت بر این است تا هر چه زودتر شاخص‌های بین المللی در تولید بنزین و کیفیت آن را افزایش دهد.

نماینده مردم قائم شهر، جویبار و سوادکوه در مجلس شورای اسلامی گفت: به طور قطع اگر تولید بنزین فاقد حداقل‌ها و حدنصاب‌ها باشد، بدون تردید موجب فرسودگی موتور و زمینه استهلاک موتورها را فراهم می‌کند.

ادیانی راد مسایل مطرح شده در خصوص خودروها را در 2 زمینه قابل بررسی دانست و افزود: برای بهبود خودروها باید اقدامات موثری صورت گیرد از جمله تلاش برای کاهش استانداردهای بین المللی و دوم فراهم کردن استانداردهای لازم در تولید موتور خودرو.

وی خاطرنشان کرد: گرچه در رعایت استانداردها ساخت و تولید خودروها گام‌های خوبی برداشته شده اما از لحاظ استانداردهای بین المللی هنوز فاصله زیادی داریم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یکی از دلایل افزایش مصرف بنزین در داخل را عدم وجود استانداردهای لازم در تولید موتور خودروها که به صورت مستقیم و غیرمستقیم متوجه تولیدی خودرو می‌شود است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: اگر بنزین تولید و مصرف شده فاقد استانداردهای لازم باشد به طور قطع این دو پدیده ضررهای هنگفتی بر شهروندان وارد می‌کند که لازمست وزارت نفت نسبت به این موضوع توجه داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet