آغاز هفته وحدت
1397/12/23 20:13:14
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون امید مجلس:

سفر روحانی به بغداد، کاخ سفید را به حاشیه راند

عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد سفر سه روزه روحانی به بغداد، ایالات متحده را به حاشیه راند و نشان داد که ایران دارای دیپلماسی قوی و فعالی در منطقه است.
سفر روحانی به بغداد، کاخ سفید را به حاشیه راند عضو فراکسیون امید مجلس اعتقاد دارد سفر سه روزه روحانی به بغداد، ایالات متحده را به حاشیه راند و نشان داد که ایران دارای دیپلماسی قوی و فعالی در منطقه است. https://cdn.icana.ir/d/019/201809103081716555.jpg سفر,روحانی,به,بغداد،,کاخ,سفید,را,به,حاشیه,راند Icana

علی کاظمی بابا حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دستاوردهای سفر رییس جمهور کشورمان به عراق، گفت: گسترش مناسبات اقتصادی که در این سفر سه روزه رخ داد، ایالات متحده را به حاشیه راند و نشان داد که ایران دارای دیپلماسی قوی و فعالی در منطقه است.

نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هدف‌گذاری دو کشور برای رساندن حجم تجارت به میزان سالانه 20 میلیارد دلار امری قابل تامل است، اظهار کرد: در واقع تاکید روسای جمهور دو کشور بر این موضوع آب سردی بر پیکر سیاستمداران آمریکایی بود زیرا آنها اقدامات گسترده ای برای کاهش مناسب اقتصادی ایران و عراق انجام دادند.

علی کاظمی باباحیدری

وی با اشاره به اینکه این سفر پیام های مختلفی برای کشورهای منطقه و حتی خارج از منطقه داست، ادامه داد: به عبارتی ایران با این اقدام خود نشان داد که توانایی کاهش تاثیر تحریم ها را دارد و می تواند با تقویت مناسبات دوجانبه و چندجانبه سیاست های آمریکایی ها را شکست دهد؛ بنابراین همپیمانان منطقه ای ترامپ باید بیش از پیش حواسشان را در معادلات منطقه ای جمع کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: همچنین باید یادآور شد چندی پیش ترامپ به طور مخفیانه و در مدت سه ساعت در عراق حضور یافت اما رییس جمهور کشورمان با اعلام رسمی و در مدت سه روز در این بغداد حضور داشت؛ این امر به معنای پایدار و عمق نفوذ معنوی ایران و البته شکست توطئه های مداخله گران فرامنطقه ای از جمله آمریکا است.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد تعمیق مناسبات میان تهران و بغداد، واشنگتن را بیش از گذشته در منطقه منزوی می کند و این مهم را می توان در بازتاب سفر رییس جمهور کشورمان به عراق مشاهده کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت ، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی پیش از عزیمت به عراق در  جمع خبرنگاران، با بیان اینکه این سفر به دعوت رسمی رییس جمهور و نخست وزیر عراق صورت می‌گیرد، اظهار کرد: هدف از انجام این سفر، گسترش روابط دوجانبه است.

وی با تاکید بر اینکه روابط ایران و عراق ، روابطی ویژه‌ است، در این باره خاطرنشان کرد: مردم ایران در طول سالیان قبل در یک آزمایش بزرگ سربلند بودند و هر کجا که مر دم منطقه مشکلی پیدا کردند و از دولت و ملت ایران درخواست کمک داشتند، ملت و دولت ایران به کمک آنها شتافتند. ما در روزهای سخت در کنار ملت عراق بودیم و امروز که در روزهای صلح و امنیت است نیز در کنار آنها هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet