هدر موبایل
1397/12/24 19:26:00
سرویس سیاسی
رحیمی جهان آبادی پاسخ داد:

آیا احزاب برای ورود به عرصه انتخابات قوه مقننه آمادگی دارند؟

عضو فراکسیون امید در مجلس مزایا و کاستی های پررنگ شدن فعالیت احزاب در عرصه انتخابات قوه مقننه را تشریح کرد.
آیا احزاب برای ورود به عرصه انتخابات قوه مقننه آمادگی دارند؟ عضو فراکسیون امید در مجلس مزایا و کاستی های پررنگ شدن فعالیت احزاب در عرصه انتخابات قوه مقننه را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201807104801237625.jpg آیا,احزاب,برای,ورود,به,عرصه,انتخابات,قوه,مقننه,آمادگی,دارند؟ Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص پررنگ شدن مولفه فعالیت احزاب در عرصه انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: احزاب بسیاری در کشورمان وجود دارند که هیچ برنامه مشخصی ندارند و حتی دیدگاه کارشناسی را نسبت به موضوعات کلان کشور ندارند و در این راستا به نمایندگانی که طرفدار آنها هستند هم کمک فکری نمی کنند.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع بسیاری از احزاب فقط از منتخبان ملت انتظار دارند در زمان رای دادن به لوایح و طرح ها دیدگاه های حزبی را رعایت کنند که این امر با واقعیت های موجود مطابقت ندارد.

وی با اشاره به اینکه احزاب باید به عنوان اتاق فکر برای سیاسون عمل کنند و به پرورش و تربیت نخبگان برپردازند، ادامه داد: به عبارتی احزاب در کشورهای دنیا افراد را تربیت و آماده می کنند تا در پست های مهم قرار بگیرند و سپس دیدگاه های احزابشان را اجرایی کنند اما این امر در حالیست که بسیاری از احزاب در زمان انتخابات ها همانند قارچ رویش پیدا می کنند و بعد از انتخابات هم از بین می روند.

احزاب

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: وقتی احزاب عضوی در شهرستانها ها ندارند، چطور می توانند افرادی را به عنوان اصلح در حوزه های انتخابیه معرفی کنند. بنابراین پررنگ شدن جایگاه احزاب در انتخابات قوه مقننه محدودیت سازی برای تصمیم گیری جامعه محسوب می شود.

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: البته در دراز مدت راهی جز به سمت حزبی شدن انتخابات نداریم اما تا زمانی که احزاب مردمی مستقل شکل نگرفته اند، نمی توانیم انتخابات را با این رویه برگزار کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet