هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابطحی:

تعلل در پرداخت سرانه مدارس مدیران را درگیر مسائل پیش پاافتاده کرده است

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است مدیران به علت پرداخت نشدن سرانه مدارس درگیر مسائل پیش پاافتاده شده‌اند.
دوشنبه 5 فروردین 1398 ساعت 11:32
تعلل در پرداخت سرانه مدارس مدیران را درگیر مسائل پیش پاافتاده کرده است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معتقد است مدیران به علت پرداخت نشدن سرانه مدارس درگیر مسائل پیش پاافتاده شده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201709103475191962.jpg تعلل,در,پرداخت,سرانه,مدارس,مدیران,را,درگیر,مسائل,پیش,پاافتاده,کرده,است Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد از تأخیر دولت در پرداخت سرانه مدارس گفت: اصل 30 قانون اساسی ناظر به تأمین آموزش و پرورش رایگان برای آحاد مردم است وحتی اگر سیاست‌های ابلاغی بالادستی هم وجود نمی‌داشت، همین اصل کافی بود که سازمان برنامه و بودجه در چارچوب یک سیاستگذاری درست این اصل قانونی را محقق کند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، یکی از بحث‌های مهم در آموزش و پرورش را تأمین سرانه مدارس اعم از  لوازم مصرفی و سرمایه‌ای دانست و تاکید کرد که همه مخارج یک مدرسه از پول نوسازی گرفته تا وسایل سرمایشی و گرمایشی و هزینه آب و برق و گاز باید در سرانه آنها پیش‌بینی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تلاش مجلس برای رایگان شدن هزینه مصرف آب و برق و گاز ادامه داد: مساله هزینه آب و برق و گاز برای سال 97 و 98 مدارس علیرغم مخالفت جدی دولت حل و مقرر شد در مدارس دولتی تا سقف الگوی مصرف رایگان باشد.

دغدغه‌های مدیران مدارس؛ از خرابی دستشویی تا آسفالت حیاط مدرسه

وی توضیح داد: البته مدیران در مدارس بجز آب و برق و تلفن درگیر مسائل پیش پاافتاده دیگری نیز هستند؛ از دستشویی خرابی که قابل استفاده نیست تا نمازخانه‌ای که به دلیل احتمال تخریب کاربردی ندارد و حتی آسفالت حیاط مدرسه و زمین بازی دانش‌آموزان.

این نماینده مجلس با انتقاد از اینکه نگاه جدی در دولت به مقوله سرانه مدارس وجود ندارد، افزود: البته مبلغی که به عنوان سرانه مدارس می‌دهند نیز نازل است؛ مثلا بنده برای مدارس حوزه انتخابیه خود پس از جلسات و نامه‌نگاری و تذکر بسیار توانستم بودجه‌ای دریافت کنم که به هر مدرسه حدود یکی دو میلیون تومان رسید.

نحوه پرداخت حق مدیریت در مدارس ایراد دارد

ابطحی با اشاره به اینکه سرانه مدارس بستگی به نوع جمعیت و تعداد دانش‌آموز دارد به بحث حق مدیریت در مدارس اشاره کرد و گفت: حق مدیریت در مقطع ابتدایی و متوسطه اول و دوم و حتی هنرستانها یکی است در حالی که ساعت کاری آنها فرق می‌کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به همین دلیل افراد توانمند حاضر نیستند مدیریت مدارس را قبول کنند و ترجیح می‌دهند سر کلاس بروند؛ این امر مشکل اساسی در آموزش و پرورش است که نادیده گرفته می‌شود و این مسائل به خودی خود غائله‌ای را درست کرده که آموزش و پرورش نمی‌تواند رسالت اصلی خود را انجام دهد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000