خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/01/09 11:36:00
سرویس فرهنگی
خانلری:

لطمه تلاطمات بازار ارز به مقاله‌نویسی هم رسید

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است نوسانات قیمت ارز نه تنها بر حضور پژوهشگران و محققان ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی بلکه بر مقاله‌نویسی هم اثر گذاشته است.
لطمه تلاطمات بازار ارز به مقاله‌نویسی هم رسید عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس معتقد است نوسانات قیمت ارز نه تنها بر حضور پژوهشگران و محققان ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی بلکه بر مقاله‌نویسی هم اثر گذاشته است. https://cdn.icana.ir/d/019/82793.jpg لطمه,تلاطمات,بازار,ارز,به,مقاله‌نویسی,هم,رسید Icana

کارن خانلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  درباره نوسانات قیمت ارز بر حضور پژوهشگران و محققان ایرانی در عرصه‌های بین‌المللی گفت: تلاطمات بازار ارز بر بساری عرصه‌های کشور به صورت ناخواسته تاثیر گذاشته که یکی همین حضور در همایش‌های بین‌المللی علمی است و حتی بحث مقاله‌نویسی هم از همین باب دچار لطمه شده است.

شکاف احتمالی بین فضای علمی ایران با علم روز دنیا در آینده

 نماینده مردم ارامنه شمال ایران در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر موضوع حضور ایران در عرصه‌های علمی بین‌المللی را جدی نگرفت، شاید ظرف امسال و سال دیگر تاثیر آنچنان محسوسی مشاهده نشود ولی امور آموزشی و فرهنگی موضوعاتی است که اثر خود را در طولانی مدت نشان می‌دهد و شکاف احتمالی بین فضای علمی ایران با علم روز دنیا در آینده تبعات منفی خود را نشان خواهد داد.

وی ادامه داد: به هر حال در چنین شرایطی مسئولان راهی جز در نظر گرفتن اولویت‌ها ندارند و باید تخصیص منابع را به آن سمت ببرند؛ طبیعی است که کشور در حال حاضر مشکلات استراتژیک‌تری دارد و مثلا بحث دارو بسیار مهم است پس اگر منابع مختصری وجود دارد باید بر اساس اولویت‌ها تقسیم شود.

منابعی برای یارانه پژوهش وجود ندارد

این نماینده مجلس تاکید کرد: تحریم حقیقتا ماهیت ناعادلانه‌ای دارد؛ باید این سیاست تحمیلی را به جهانیان نشان داد و تبیین کرد که ما را در بسیاری مسائل محروم کرده و در اصل به ملت ایران فشار وارد می‌کند.

خانلری افزود: نمی‌توان وانمود کرد که اتفاقی نیفتاده و ما همچون سال‌های گذشته در همایش‌ها شرکت می‌کنیم؛ ماباید آثار این تحریم‌های ظالمانه را به گوش جهانیان برسانیم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره ایده یارانه پژوهش نیز توضیح داد: منابع آن وجود ندارد؛ باید از بیت‌المال برداشت کرد که آن هم نامحدود نیست و باید بر اساس اولویت‌ها از آن برداشت که چالش جدی برای مسئولان است زیرا از یک سو تک تک این مسائل و موضوعات، مهم هستند و از سوی دیگر باید اولویت‌ها مد نظر قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet