هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کمالی پور با اشاره به ضعف عملکرد دیوان عدالت در رسیدگی به شکایات مردم:

رئیس دستگاه قضا کارگروهی برای نظارت بر عملکرد دیوان تشکیل دهد

سرویس اجتماعی
نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با انتقاد از شکایات متعدد مردم از نحوه عملکرد دیوان عدالت اداری از رئیس دستگاه خواستار ورود جدی به این موضوع و تشکیل کارگروهی برای نظارت بر عملکرد دیوان شد.
دوشنبه 27 اسفند 1397 ساعت 11:06
رئیس دستگاه قضا کارگروهی برای نظارت بر عملکرد دیوان تشکیل دهد نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس با انتقاد از شکایات متعدد مردم از نحوه عملکرد دیوان عدالت اداری از رئیس دستگاه خواستار ورود جدی به این موضوع و تشکیل کارگروهی برای نظارت بر عملکرد دیوان شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg رئیس,دستگاه,قضا,کارگروهی,برای,نظارت,بر,عملکرد,دیوان,تشکیل,دهد Icana

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با انتقاد از اینکه با شکایات متعددی از سوی مردم در مورد نحوه عملکرد دیوان عدالت اداری روبرو هستیم، گفت: این در حالی است که دیوان مرکز رسیدگی به تخلفات دولت نسبت به اشخاص حقیقی است.

دیوان عدالت اداری

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، افزود: در شرایطی که مردم احساس می کنند ظلمی در حقشان شده می طلبد پرونده های آنها با دقت بیشتری رسیدگی شود اما متاسفانه در شعب دیوان حجم بالای پرونده ها از یک سو و از سویی صدور آرای متعارض در شعب دیوان موجی از نارضایتی و بدبینی مردم را نسبت به دستگاه قضا فراهم کرده است.

ضرورت اصلاح ساختار دیوان عدالت

وی ادامه داد: از رئیس دستگاه قضا انتظار داریم در بدو خدمت خود نسبت به اصلاح ساختار دیوان و همچنین تشکیل تیم و کارگروهی برای بررسی و نظارت بر عملکرد دیوان عدالت اقدام کند تا در شعب دیوان شاهد تعارض آرا نباشیم.

وجود تعارض آرای متعدد در دیوان

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: تعارض آرا در دیوان به نحوی است که در یک شعبه به نفع فرد رای صادر و در شعبه ای دیگر به ضررش صادر می شود و با موردهای زیاد این چنینی روبرو هستیم و به صورت مداوم این مساله تکرار می شود و این موضوع به هیچ وجه قابل پذیرش نیست.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: همچنین در برخی موارد نمایندگان مجلس با ارسال نامه به دیوان مشکلات مردم را منعکس می کنند اما قضات دیوان نسبت به تعیین تکلیف آنها جبهه گیری می کنند و توجه لازم را ندارند که سرخوردگی و نارضایتی مردم را به دنبال داشته است.

رئیس دستگاه قضا ورودی جدی به عملکرد دیوان داشته باشد

کمالی پور ادامه داد: بنابراین از رئیس قوه قضائیه انتظار داریم ورودی جدی به عملکرد دیوان عدالت اداری داشته باشد تا شاهد افزایش رضایتمندی مردم در این حوزه باشیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000