هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل:

می‌توانم با مذاکره گوشت 15 هزارتومانی از برزیل وارد کنم

سرویس سیاسی
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل با اشاره به اهمیت ظرفیت دیپلماسی پارلمانی گفت: شخصا با مذاکره با برزیلی‌ها می‌توانم میزان زیادی گوشت با قیمت بسیار نازل وارد کنم اما مافیا اجازه این کار را نمی‌دهند.
دوشنبه 5 فروردین 1398 ساعت 06:06
می‌توانم با مذاکره گوشت 15 هزارتومانی از برزیل وارد کنم رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل با اشاره به اهمیت ظرفیت دیپلماسی پارلمانی گفت: شخصا با مذاکره با برزیلی‌ها می‌توانم میزان زیادی گوشت با قیمت بسیار نازل وارد کنم اما مافیا اجازه این کار را نمی‌دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901107616719601.jpg می‌توانم,با,مذاکره,گوشت,15,هزارتومانی,از,برزیل,وارد,کنم Icana

عبدالرضا عزیزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اهمیت ظرفیت دیپلماسی پارلمانی برای توسعه روابط با سایر کشورها، گفت: بسیاری از اوقات دولت ها به دلیل پروتکل های موجود نمی توانند برقراری روابط با کشورهای دیگر را به راحتی پیش ببرند از این رو از آنجایی که پارلمان ها پایبند بروکراسی ها نیستند بسیار راحت تر می توانند ارتباط برقرار کنند.

نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به جلسات متعدد خود با گروه های مختلف پارلمانی و غیرپارلمانی برزیل، عنوان کرد: روابط پارلمانی ایران با برزیل بسیار قوی است و طی سفری که به این کشور داشته ام و سفرهای متعددی که مسئولان برزیل به ایران داشته اند، دیدارهایی انجام شده که مثمر ثمر بوده است.

وی ادامه داد: تا کنون با نایب رئیس مجلس برزیل، سفیر این کشور در تهران، یکی از استانداران، وزیر امور خارجه، یکی از کشتی سازهای برزیل که در جزء مهم ترین کارخانجات جهان است دیدار و گفت و گو داشته ام و یکی از مهم ترین موضوعات واردات گوشت از برزیل به ایران بوده است.

عزیزی اضافه کرد: یکی از استانداران برزیل عنوان داشت که استان های برزیل برای واردات گوشت به ایران دارای رقابت هستند و گوشت را با قیمت 3.5 دلار به ایران می فروشند که با ارز 4200 تومانی از قرار کیلویی 15 هزار تومان می شود اما متأسفانه به محض اینکه این گوشت به ایران می رسد به دست دلال می افتد و رقم آن بالا می رود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه حجم واردات از برزیل در سال 96 2.3 میلیارد دلار بوده که در سال گذشته یعنی 97 به 6 میلیارد دلار در سال رسیده است، عنوان کرد: اقلام وارداتی بیشتر شامل ذرت و گوشت است و همچنین سفیر برزیل در ایران این آمادگی را اعلام کرد که آنها حاضر هستند روزانه 260 هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرده و در قبال آن کالای اساسی بدهند.

وی افزود: این موضوع را به وزیر جهاد کشاورزی و معاون وی اعلام کردم و دستوراتی روی این موضوع صادر شد اما متأسفانه مافیا و دلالان مانع این امر شدند چنانچه در سفری به برزیل داشتم داستان سازی کردند که برای بازدید از مدرسه فوتبال به برزیل رفته ام در حالی که با مسئولان بسیاری در این کشور دیدار کردم.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و برزیل در پایان خاطرنشان کرد: این موضوع به راحتی قابل مدیریت است اما چون یک نفر تصمیم گیرنده نیست و عده زیادی تصمیم ساز داریم که حتی دلالان میز بر آنها حکومت می کنند مشکل عرضه گوشت در کشور حل نمی شود در حالی که بنده شخصا می توانم با برزیلی ها وارد مذاکره شده و مقدار زیادی گوشت با قیمت بسیار پایین به کشور وارد کنیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000