هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فعالیت گسترده دلالان؛ از بخش مصالح ساختمانی تا خرید و فروش مسکن؛

راه‌اندازی بورس مسکن راهکار اصلی برای ساماندهی بازار

سرویس اقتصادی
نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: راهکار اصلی برای ساماندهی بازار مسکن و مقابله با دلال بازی در این عرصه، راه اندازی بورس مسکن است، تا از این طریق سرمایه ها جذب و در عرصه ساخت و ساز مسکن هزینه شود.
یکشنبه 4 فروردین 1398 ساعت 09:01
راه‌اندازی بورس مسکن راهکار اصلی برای ساماندهی بازار نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: راهکار اصلی برای ساماندهی بازار مسکن و مقابله با دلال بازی در این عرصه، راه اندازی بورس مسکن است، تا از این طریق سرمایه ها جذب و در عرصه ساخت و ساز مسکن هزینه شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201903107920853599.jpg راه‌اندازی,بورس,مسکن,راهکار,اصلی,برای,ساماندهی,بازار Icana

سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به رویکرد مجلس نسبت به اعمال سیاست های مالیاتی بر بازار مسکن، گفت: طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن یکی از مواردی بود که در کمیسیون عمران مجلس به عنوان کمیسیون فرعی مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در نهایت اعضای کمیسیون به دلایل نقایص موجود در این طرح با آن مخالفت کردند.

دفتر املاک

مالیات بر عایدی سرمایه مسکن مانعی بر فعالیت دلالان نیست

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: طراحان این طرح معتقد هستند که طرح مالیات بر عایدی سرمایه مسکن می تواند در کاهش دلال بازی و سوداگری بازار مسکن اثرگذار باشد، اما به نظر من این استراتژی مانعی بر فعالیت این افراد نیست.

فعالیت گسترده دلالان در بازار مسکن؛ از بخش مصالح ساختمانی تا حوزه خرید فروش مسکن

موسوی بیوکی افزود: فعالیت دلالان یکی از دلایل افزایش قیمت ها در بازارهای مختلف است، از این رو در بخش های مختلف از مبدأ تولید تا زمان ارائه محصول به مشتری، دلالان به صورت گسترده حاضر هستند  و در این عرصه، بازار مسکن نیز مستثنی نیست.

در شرایط کنونی دلالان و سوداگران در بخش های مختلف مسکن مشغول به فعالیت هستند، به طوری که امروز در حوزه مصالح و تجهیزات ساختمانی و هم خرید فروش مسکن، اثر منفی دلالان کاملا احساس می شود

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در شرایط کنونی دلالان و سوداگران در بخش های مختلف مسکن مشغول به فعالیت هستند، به طوری که امروز در حوزه مصالح و تجهیزات ساختمانی و هم خرید فروش مسکن، اثر منفی دلالان کاملا احساس می شود.

وی گفت: به نظر من اعمال سیاست های مالیاتی بر بازار مسکن موجب فرار سرمایه از این بازار و انتقال آن به بازارهای دیگر مانند بازار سکه، ارز و خودرو می شود که این مسئله عملا موجب بروز تلاطم در اقتصاد کشور خواهد شد.

سیاست های مالیاتی باید به صورت موازی و همزمان در بازارهای مختلف اجرایی شود

موسوی بیوکی تصریح کرد: معتقد هستم که سیاست های مالیاتی باید به صورت موازی و همزمان در بازارهای مختلف اجرایی شود، یعنی اگر تصمیم بر اجرای این سیاست ها در بازار مسکن است، به طور همزمان در بازارهای ارز، سکه و خودرو نیز باید عملیاتی شود.

راه اندازی بورس مسکن راهکار اصلی برای ساماندهی بازار مسکن

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: به نظر من راهکار اصلی برای ساماندهی بازار مسکن و مقابله با دلال بازی در این عرصه، راه اندازی بورس مسکن است، تا از این طریق سرمایه ها جذب و در عرصه ساخت و ساز مسکن هزینه شود./

مرتضی ندرلو

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000