هدر موبایل
1398/01/08 08:29:00
سرویس فرهنگی
احمدی لاشکی:

کتاب‌های کمک درسی جای اصلی فرهنگ درست تعلیم و تربیت را می‌گیرند

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: متاسفانه جای متن و حاشیه در محتوای کتاب‌های درسی عوض شده و کتاب‌های کمک درسی جای اصلی فرهنگ درست تعلیم و تربیت را گرفته‌اند.
کتاب‌های کمک درسی جای اصلی فرهنگ درست تعلیم و تربیت را می‌گیرند نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: متاسفانه جای متن و حاشیه در محتوای کتاب‌های درسی عوض شده و کتاب‌های کمک درسی جای اصلی فرهنگ درست تعلیم و تربیت را گرفته‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106277743311.jpg کتاب‌های,کمک,درسی,جای,اصلی,فرهنگ,درست,تعلیم,و,تربیت,را,می‌گیرند Icana

قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به صحبتهای وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه کتاب‌های کمک درسی به عنوان دشمن تربیت در مدارس تبدیل شده است گفت: متاسفانه داریم جای متن و حاشیه را در آموزش و پرورش در محتوای درسی عوض می‌کنیم. کتاب‌های کمک درسی جای اصلی فرهنگ درست تعلیم و تربیت را می‌گیرند. بنابراین اعتراض آقای وزیر به این امر درست است و بنده آن را تایید می‌کنم اما این مشکل را خود آقای وزیر باید حل کند.

مرکز پژوهش برنامه‌های درسی باید ساماندهی درستی در محتوای کتاب‌های درسی داشته باشد

صداوسیما تبلیغات دروغین کتاب‌های کمک درسی را تقویت نکند

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر در درون کتاب‌ها بتوانیم بحث‌های کمکی را بنویسیم که چه چیزهایی را باید در کتابهای درسی قرار دهند و اینکه مشق شب دانش‌آموز در داخل کتاب درسی باشد آیا باز هم اجازه می‌دهیم که دانش‌آموز به دنبال کتاب‌های دیگر بروند؟

احمدی لاشکی افزود: اگر به مدیران مدارس ابلاغ کنیم که حق هرگونه پرداختن به این موضوعات را نداشته باشند، آیا کتاب‌های کمک درسی می‌تواند دوباره چاپ شود؟ بنابراین حل این مشکل دست خود ما است و معتقدم که اینها باید اختیاری باشد و آموزش و پرورش نباید در این حوزه‌ها ورود کند و مجوزی برای این کتاب‌ها صادر نکند و صدا و سیما تبلیغات دروغین را تقویت نکند.

پیام‌های آموزنده کمتر در کتاب‌های درسی دیده می‌شود

وی ادامه داد: اصل موضوع این است که متاسفانه این حادثه تلخ در حال انجام است و جای متن و حاشیه را در آموزش و پرورش عوض می‌کنیم درحالی که باید به اصل کتاب پرداخته شود؛ ما در کتاب‌ها چوپان دروغگو را داشتیم که به خوبی پیام داستان را می‌رساند و یا تصمیم کبری را داشتیم که باز هم پیام‌رسانی خوبی داشت. در واقع تمام این داستان‌ها با حساب و کتاب بود و در ذهن مانده اما امروز در کتاب‌های درسی هزار جور مطلب داریم اما این پیام‌های آموزنده وجود ندارد و پر از اشکال است.

محتوای کتب درسی درست شود دیگر منجر به سوء استفاده بخش‌های خصوصی نمی‌شود

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مرکز پژوهش برنامه‌های درسی باید ساماندهی درستی در محتوای کتاب‌های درسی داشته باشد، تصریح کرد: چنانچه محتوای کتب درسی درست شود دیگر منجر به سوء استفاده بخش‌های خصوصی نخواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: تعلیم و تربیت همانند حبه قند است که جسم آن آموزش است و شیرینی که در درون آن است همان تربیت است باید حتما تربیت را با آموزش همراه کنیم و بنابراین واژه تعلیم و تربیت یا آموزش و پرورش اگر در کنار یکدیگر نباشند، حتما ناقص هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet