هدر موبایل
1398/01/15 08:24:00
سرویس فرهنگی
صادقی:

دستگاه‌ها در استفاده از ایده‌های جدید، کند عمل می‌کنند

عضو فراکسیون امید در مجلس گفت: متاسفانه سازمان‌ها در استفاده از ایده‌های جدید درست عمل نکرده و راه را برای خلاقیت‌های جدید باز نمی‌کنند و از طرف دیگر تنگ‌نظری‌ها و کج‌سلیقگی‌ها مانع استفاده از نیروی جوان است.
دستگاه‌ها در استفاده از ایده‌های جدید، کند عمل می‌کنند عضو فراکسیون امید در مجلس گفت: متاسفانه سازمان‌ها در استفاده از ایده‌های جدید درست عمل نکرده و راه را برای خلاقیت‌های جدید باز نمی‌کنند و از طرف دیگر تنگ‌نظری‌ها و کج‌سلیقگی‌ها مانع استفاده از نیروی جوان است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102799250936.jpg دستگاه‌ها,در,استفاده,از,ایده‌های,جدید،,کند,عمل,می‌کنند Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه باید از طرح‌ها و ایده‌های نخبگان استفاده کرد تا جوانان نخبه از کشور نروند گفت: دستگاه‌ها در استفاده از ایده‌های جدید، کُند عمل می‌کنند، سازمان‌ها در استفاده از ایده‌های جدید درست عمل نکرده و راه را برای خلاقیت‌های جدید باز نمی‌کنند و در همه حوزه‌ها از جمله فرهنگ، صنعت و سیاست با این مشکل مواجه هستیم و از نیروهای جدید استقبال نمی‌شود.

تحمیل کسری بودجه به دستگاه هایی مثل معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم که باید نقطه مرکزی علم باشد تضعیف شده

کمبود بودجه توجیه مناسبی برای عدم استفاده از نیروی جوان نیست

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در مورد اینکه برخی برای استفاده نکردن از برخی فناوری‌های نخبگان بهانه می‌آورند که وضعیت اقتصادی خراب است افزود: بنده فکر نمی‌کنم که کمبود بودجه توجیه مناسبی برای عدم استفاده از نیرو و ایده جوانان باشد. نیروی جوان با خلاقیت می‌تواند در بسیاری از جاها باعث صرفه‌جویی شود و از منابع به نوعی مدیریت بهینه داشته باشد و به منابع کمک کند.

تنگ نظری‌ها و کج سلیقگی‌ها مانع استفاده از نیروی جوان است

عضو فراکسیون امید در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس تلاش‌های بسیاری در منع به کارگیری بازنشستگان و استفاده از نیروی جوان انجام داده، تصریح کرد: این تلاش‌ها می‌تواند راه را برای به‌کارگیری جوانان باز کند اما تا الان بروکراسی‌ها این اجازه را نداده و تنگ نظری‌ها و کج سلیقگی‌هایی که در دستگاه‌ها است مانع استفاده از نیروی جوان شده است.

وی در پاسخ به این سوال که چرا نقش فرماندهی به معاونت علمی برای برنامه‌ریزی تمام موضوعات داده نمی‌شود گفت: بنده فکر نمی‌کنم این کار درستی باشد چراکه ظرفیت‌های علمی و فناوری در دستگاه‌های مختلف وجود دارد و سازمان‌ها و دستگاه‌ها هر کدام عهده‌دار نقش‌هایی هستند که در جای خود باید عمل کنند و به یقین رئیس جمهور و وزرا مسئولیت دارند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: در حالی در توزیع و تامین عادلانه بودجه دستگاه‌هایی مانند معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم -که باید نقطه مرکزی علم و فناوری باشد- کوتاهی شده که از طرفی دیگر نهادی همچون معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری روز به روز بزرگ شده و این از چالش‌هایی است که با آن درگیر هستیم.

رئیس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم‌سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس اظهار داشت: باید بین وزارت علوم و وزارت صنعت معدن تجارت هماهنگی‌هایی صورت گیرد اما معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور نیز خدمات خوبی داشته است اما اینکه مدعی این باشد که این معاونت نقش فرماندهی را به دست بگیرد به نظرم تفکر درستی نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet