پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1397/12/25 13:09:11
سرویس سیاسی
جمالی نوبندگانی مطرح کرد:

سفر پمپئو به خاورمیانه برای روحیه دادن به عوامل شکست خورده در سوریه و عراق

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: وزیر خارجه آمریکا با هدف روحیه دادن به عواملشان که در سوریه و عراق و لبنان شکست خوردند، به منطقه خاورمیانه سفر می‌کند.
سفر پمپئو به خاورمیانه برای روحیه دادن به عوامل شکست خورده در سوریه و عراق عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: وزیر خارجه آمریکا با هدف روحیه دادن به عواملشان که در سوریه و عراق و لبنان شکست خوردند، به منطقه خاورمیانه سفر می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902101245579087.jpg سفر,پمپئو,به,خاورمیانه,برای,روحیه,دادن,به,عوامل,شکست,خورده,در,سوریه,و,عراق Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص اهداف سفر آتی وزیر خارجه آمریکا به برخی از کشورهای منطقه، گفت: کشورهای منطقه را دو دسته شامل می‌شود؛ نخست کشورهای دست نشانده آمریکا که سال‌هاست وابستگی شدید به آمریکا دارند، این کشورها در پشت پرده ارتباطات گسترده هم با صهیونیست‌ها دارند و الان به طرح علنی این روابط پرداختند.

آمریکایی‌ها به دنبال تسط بر کشورهای مبارز و محور مقاومت منطقه

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دسته دوم کشورهای مبارز و محور مقاومت را شامل می‌شود که از دموکراسی واقعی برخوردارند مانند سوریه، عراق و لبنان. آمریکایی‌ها و به وسیله عوامل منطقه‌ای خود همچون سعودی‌ها در تلاشند تا بر این کشورها تسلط یابند.

وی با یادآوری سفر اخیر رئیس‌‌جمهور ایران به عراق و سفر اخیر ترامپ به عراق، افزود: موضع‌گیری مهم دولتمردان عراقی و تفاوت این سفرها روابط این کشورها با ایران را نشان می‌دهد. سفر اخیر بشار اسد ایران نیز تکمیل کننده روابط ایران و سوریه و علاقمندی مردم سوری به محور مقاومت بود.

جمالی نوبندگانی معتقد است: آمریکا تنها بر روی همان کشورهای همسو و وابسته خود می‌تواند تاثیرگذار باشد و نمی‌تواند کشورهای منطقه را علیه ایران همراه و هماهنگ کند بنابراین سفر وزیر خارجه آمریکا به خاورمیانه بیش از آنکه سفر عملیاتی و تاثیرگذار باشد، سفری برای روحیه دادن به عواملشان که در سوریه و عراق و لبنان شکست خوردند، است.

سفر پمپئو به خاورمیانه محوریت ایران را در منطقه تقویت می‌کند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: این سفر تغییری در شرایط منطقه و روابط کشورهای منطقه با ایران نخواهد داد. این سفر قطعا به تقویت محور مقاومت در منطقه با محوریت جمهوری اسلامی کمک می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ رابرت پالادینو، معاون سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با انتشار تصویر بیانیه‌ای در صفحه رسمی توئیتر خود اعلام کرد که مایک پمپئو در بازه زمانی ۱۹ تا ۲۳ مارس به بیروت، بخش شرقی قدس و کویت سفر و با مقامات اسرائیل در سرزمین‌های اشغالی دیدار خواهد کرد تا درباره مسائل منطقه از جمله مقابله با آن‌چه "تأثیر مخرب حکومت ایران" خوانده مذاکره کند. /

پایان پیام

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet