خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/12/26 08:43:19
سرویس سیاسی
ابطحی:

مقاومت مردم یمن ائتلاف سعودی را عصبانی می کند

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامیبا اشاره به قتل عام وحشیانه شیعیان یمن گفت:آمریکا و عربستان حس کردند که باید یمن را تجزیه کرده و دست نشانده هایشان را در یمن جنوبی مستقر کنند تا این تنگه برای آن هاحفظ شود.
مقاومت مردم یمن ائتلاف سعودی را عصبانی می کند عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامیبا اشاره به قتل عام وحشیانه شیعیان یمن گفت:آمریکا و عربستان حس کردند که باید یمن را تجزیه کرده و دست نشانده هایشان را در یمن جنوبی مستقر کنند تا این تنگه برای آن هاحفظ شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201901109047766490.jpg مقاومت,مردم,یمن,ائتلاف,سعودی,را,عصبانی,می,کند Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به جنایات ائتلاف سعودی در یمن و سکوت مجامع حقوق بشری در دنیا ،گفت: جریانی که در یمن می گذرد حتی به اندازه قتل عام مردم مسلمان میانمار هم پررنگ نشد؛چون یمنی ها یک جمع مسلمان مقاوم و طرفدار اهل بیت هستند برخلاف مسلمانان جای دیگر در منطقه حساسی هم واقع شده اند.

باب المندب و کانال سوئز شریان حیاتی منافع آمریکا و اسرائیل است

نماینده مردم خمینی شهر درمجلس شورای اسلامیبا تاکید بر این که باب المندب و کانال سوئز شریان حیاتی منافع اروپا ،آمریکا و اسرائیل است،تصریح کرد: آمریکا و عربستان حس کردند که باید یمن را به یمن شمالی و جنوبی تجزیه کنندکه قبلا بوده است؛دست نشانده هایشان را در یمن جنوبی مستقر کنند که این تنگه را حفظ کنند؛منافع عربستانی ها هم در این است و یا با قتل عام وحشیانه شیعیان یمن بتوانند ترکیب جمعیتی را به هم بزنند که اگر حتی به صورت انتخابات دموکراسی هم بخواهند رای بدهند؛بتوانند منافع خودشان را با شیوه دموکراسی تعیین کنند و افراد دست نشانده خود را سرکار بگذارند.

 

بیشتر بخوانید:

 

مقاومت مردم یمن ائتلاف سعودی را عصبانی کرده است

عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامیبا بیان اینکه ائتلاف سعودی آمده بودند یک هفته ای کار یمنی را تمام کنند،مطرح کرد: چهار سال است که مردم یمن در بدترین شرایط زیست محیطی،بی آبی، بدون دارو ،بدون سرپناه مناسب مقاومت می‌کنند و مقاومت مردم یمن آنها را عصبانی کرده است.

وی ادامه داد: علیه مردم یمن از سلاح‌های ممنوعه استفاده کرده و اورانیوم ضعیف شده را به کار بردند؛بمب‌های فسفری به کار می برند و صدایی از مجامع حقوق بشر درنمی آید و البته تعجبی هم ندارد،چراکه وقتی که عربستان سعودی ،رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل می شود،اوضاع بهتر از این نمی شود.

در نظام ایدئولوژیک کشور ما عرب و عجم تفاوتی ندارد

ابطحی با تاکید براینکه مسلمانان دنیا باید فریاد یمنی ها را منعکس کنند،اظهار کرد:هرکسی هرطوری توانست باید کمک کند از مواد غذایی و دارویی گرفته و حتی من معتقدم تسلیحات به آنهاباید برسانیم. باید فریاد مظلومیت این ها را شنید؛رسول اکرم(ص) می فرمایند:وَ مَنْ سَمِعَ رَجُلًا یُنَادِی یَا لَلْمُسْلِمِینَ فَلَمْ یُجِبْهُ فَلَیْسَ بِمُسْلِمٍ؛هر کسی فریاد و استغاثه انسانی را بشنود که مسلمانان را به یاری و کمک می طلبد و به یاری او نرود،مسلمان نیست.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توقیف کشتی های کمک رسان در یمن تصریح کرد:من معتقدم که دولت ما درکمک به مردم یمن کوتاهی کرده است و ایران نقش درست خودش را هنوز در مقابل یمن انجام نداده است؛از دولت می‌خواهیم که از کشورهای دیگر، از کشورهای بین المجالس اسلامی و یا وزرای خارجی کشورهای اسلامی دعوت کند و  در موضوع یمن بحث کنند.یمن کشوری عربی است اما در نظام ایدئولوژیک کشور ما عرب و عجم تفاوتی ندارد و انسان برای ما مهم است ./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet