هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تربتی نژاد مطرح کرد:

الزام دولت به اجرای سیستم‌های نوین آبیاری تا پایان برنامه ششم توسعه

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در پایان برنامه پنج‌ساله ششم  توسعه دولت باید سطح وسیعی از اراضی تحت کشت را به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز کند.
یکشنبه 4 فروردین 1398 ساعت 09:00
الزام دولت به اجرای سیستم‌های نوین آبیاری تا پایان برنامه ششم توسعه سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در پایان برنامه پنج‌ساله ششم  توسعه دولت باید سطح وسیعی از اراضی تحت کشت را به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201607100662165916.jpg الزام,دولت,به,اجرای,سیستم‌های,نوین,آبیاری,تا,پایان,برنامه,ششم,توسعه Icana

نورمحمد تربتی نژاد سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص کاهش میزان آب در بخش کشاورزی و استفاده بهینه از سیستم‌های نوین آبیاری، گفت: یکی از محورهای مهم برنامه پنج ساله ششم توسعه، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور تاکید بر استفاده بهینه آب و صرفه جویی در زمینه آب کشاورزی، صنعت و شرب است.

تاکید برنامه ششم توسعه بر اجرای سیستم‌های نوین آبیاری

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه برای ایجاد صرفه‌جویی و استفاده بهینه از آب کشاورزی اجرای سیستم‌های آبیاری نوین پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: در لایحه بودجه سنواتی نیز هر ساله به موضوع اجرای سیستم‌های نوین آبیاری تاکید می‌شود.

آبیاری مکانیزه قطره ای کشاورزی مزرعه آب

 

برنامه گسترده وزارت جهاد کشاورزی برای استفاده بهینه از منابع آبی

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مجلس موفق شد که با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی مبالغی را جهت استفاده از سیستم‌های نوین آبیاری و استفاده بهینه از منابع آبی مصوب کند، ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی در زمینه استفاده بهینه از منابع آبی برنامه‌های گسترده‌ای دارد و پس از اجرای برنامه ششم توسعه در بسیاری از استان‌ها فعالیت‌هایی را آغاز کرده است.

امیدواریم در لایحه بودجه سال 98 همانند گذشته اجرای سیستم‌های نوین آبیاری توسعه پیدا کند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه امیدواریم در لایحه بودجه سال 98 همانند گذشته اجرای سیستم‌های نوین آبیاری توسعه پیدا کند، خاطرنشان کرد: در پایان برنامه پنج‌ساله ششم  توسعه دولت باید سطح وسیعی از اراضی تحت کشت را به سیستم‌های نوین آبیاری مجهز کند./

 

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000