هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
افزایش 50 درصدی میزان بارگیری و تخلیه کالا در بندر چابهار در یک سال اخیر؛

رقابت چین، افغانستان و هند برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار

سرویس اقتصادی
عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: کشورهایی همچون افغانستان، چین و هند از سرمایه گذاری در بندر چابهار استقبال کرده اند و خوشبختانه مراحل مقدماتی برای عقد قرارداد با این شرکت ها صورت گرفته است.
شنبه 3 فروردین 1398 ساعت 09:01
رقابت چین، افغانستان و هند برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس گفت: کشورهایی همچون افغانستان، چین و هند از سرمایه گذاری در بندر چابهار استقبال کرده اند و خوشبختانه مراحل مقدماتی برای عقد قرارداد با این شرکت ها صورت گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/201702105819273633.jpg رقابت,چین،,افغانستان,و,هند,برای,سرمایه‌گذاری,در,بندر,چابهار Icana

علیم یارمحمدی عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، روند جذب سرمایه در بندر چابهار را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه در چند ماه اخیر شرکت های خارجی از کشورهای منطقه ای و فرا منطقه ای برای سرمایه گذاری در بندر چابهار پیش قدم شده اند.

بندر چابهار

رقابت چین، افغانستان و هند برای سرمایه گذاری در بندر چابهار

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کشورهایی همچون افغانستان، چین و هند از سرمایه گذاری در بندر چابهار استقبال کرده اند و خوشبختانه مراحل مقدماتی برای عقد قرارداد با این شرکت ها صورت گرفته است.

بندر چابهار، دروازه توسعه اقتصادی و تجارت کالا

بندر چابهار به عنوان بندری اقیانوسی از اهمیت و جایگاه ویژه در اقتصاد کشور برخوردار است، به طوری که این بندر می تواند به دروازه توسعه اقتصادی و تجارت کالا تبدیل شود

یارمحمدی گفت: بندر چابهار به عنوان بندری اقیانوسی از اهمیت و جایگاه ویژه در اقتصاد کشور برخوردار است، به طوری که این بندر می تواند به دروازه توسعه اقتصادی و تجارت کالا تبدیل شود.

ضرورت استفاده از ظرفیت های بندر چابهار برای جذب سرمایه گذار

وی افزود: نکته قابل توجه در بحث بندر چابهار، معافیت این بندر از تحریم های آمریکا است، از این رو به نظر من وزارت راه و شهرسازی به ویژه سازمان بنادر باید از این فرصت و ظرفیت برای توسعه اقتصادی این منطقه استفاده کند.

چشم انداز پیش روی بندر چابهار، تخلیه و بارگیری 85 میلیون تن کالا است

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: چشم انداز پیش روی بندر چابهار، تخلیه و بارگیری 85 میلیون تن کالا است، البته امروز تنها 8 و نیم میلیون تن کالا تجارت می شود که با چشم انداز در نظر گرفته شده، فاصله بسیاری دارد.

افزایش 50 درصدی میزان بارگیری و تخلیه کالا در بندر چابهار در یک سال اخیر

وی گفت: بر اساس آمارها، میزان بارگیری و تخلیه کالا در بندر چابهار در یک سال اخیر حدود 50 درصد افزایش یافته است، این آمار نشان می دهد که ما راه را درست می رویم، اما قطعا روند کنونی باید سرعت داده شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون عمران مجلس تصریح کرد: راهکار و کلید تسریع در توسعه بندر چابهار، ایجاد زمینه  و مشوق های قانونی برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی است، از این رو دولت باید با اتکا به برنامه ششم توسعه نسبت به جذب سرمایه گذار اقدام کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000