هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
طرح بازآفرینی شهری فاقد مشوق های اقتصادی برای جذب سازندگان است؛

رجبی: دولت برنامه مشخصی برای نوسازی بافت های فرسوده نداشته است

سرویس اقتصادی
رئیس کمیته ساختمان کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت می تواند با تشکیل شورای سیاست گذاری کوچک‌تر، طرح بازآفرینی شهری را به سرعت عملیاتی کند، اما تاکنون برنامه مشخصی برای نوسازی بافت های فرسوده ندیده ایم.
سه‌شنبه 6 فروردین 1398 ساعت 09:01
رجبی: دولت برنامه مشخصی برای نوسازی بافت های فرسوده نداشته است رئیس کمیته ساختمان کمیسیون عمران مجلس گفت: دولت می تواند با تشکیل شورای سیاست گذاری کوچک‌تر، طرح بازآفرینی شهری را به سرعت عملیاتی کند، اما تاکنون برنامه مشخصی برای نوسازی بافت های فرسوده ندیده ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/201606109335061133.jpg رجبی:,دولت,برنامه,مشخصی,برای,نوسازی,بافت,های,فرسوده,نداشته,است Icana

فرج الله رجبی رئیس کمیته ساختمان کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح عملکرد یک ساله دولت در اجرای طرح بازآفرینی شهری، گفت: به نظر می رسد در شرایط کنونی اقدامات محدودی برای اجرای این طرح صورت گرفته است، البته این مسئله دلایل بسیاری دارد که وضعیت اقتصادی کشور یکی از مهم ترین عوامل این حوزه محسوب می شود.

بافت فرسوده

طرح بازآفرینی شهری فاقد مشوق های اقتصادی برای جذب سازندگان است

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایط کنونی مشوق های لازم برای جذب سازندگان جهت اجرای طرح بازآفرینی شهری وجود ندارد و این مسئله موجب می شود که سازندگان بازار آزاد را به حضور در اجرای چنین پروژه هایی ترجیح می دهند.

طرح بازآفرینی شهری می تواند طرح بسیار موفقی در حوزه شهرسازی باشد و قطعا این طرح می تواند بخش مسکن را به سمت جذب سرمایه گذاری سوق دهد

وی تصریح کرد:به نظرمن طرح بازآفرینی شهری می تواند طرح بسیار موفقی در حوزه شهرسازی باشد و قطعا این طرح می تواند بخش مسکن را به سمت جذب سرمایه گذاری سوق دهد.

ضرورت شفاف‌سازی میزان مداخله دولت و فرآیند انتخاب سازنده در بازآفرینی شهری

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: در اجرای طرح بازآفرینی شهری باید فرآیند انتخاب مجری یا سازنده و نوع و میزان مداخله دولت کاملا مشخص و شفاف شود. از طرف دیگر اجرای قوی طرح بازآفرینی شهری نیازمند یک ستاد اجرایی قوی و چابک است.

دولت برنامه مشخصی برای نوسازی بافت های فرسوده نداشته است

وی افزود: دولت و وزارت راه و شهرسازی می تواند با تشکیل ستاد و شورای سیاست گذاری کوچک‌تر، طرح بازآفرینی شهری را به سرعت اجرایی و عملیاتی کند، اما تاکنون برنامه مشخصی برای نوسازی بافت های فرسوده ندیده ایم.

نقش نوسازی بافت‌های فرسوده در افزایش تولید مسکن در کشور

رئیس کمیته ساختمان کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی براساس آمارها، کشور سالانه به حدود 900 هزار واحد مسکونی نیاز دارد، که بخشی از آن باید از طریق نوسازی بافت های فرسوده و ساخت مساکن جدید در این مناطق تأمین شود.

خبرنگار کاوه احمدی

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000