هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمودزاده مطرح کرد:

مهاباد؛ نزدیک‌ترین شهر جهان به یک سد آبی/ غار سهولان و دخمه سنگی فقرگاه میزبان گردشگران داخلی و خارجی

سرویس فرهنگی
نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با معرفی جاذبه‎های گردشگری حوزه انتخابیه‌اش، مهاباد را نزدیک‌ترین شهر جهان به یک سد آبی برشمرد.
شنبه 3 فروردین 1398 ساعت 08:58
مهاباد؛ نزدیک‌ترین شهر جهان به یک سد آبی/ غار سهولان و دخمه سنگی فقرگاه میزبان گردشگران داخلی و خارجی نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با معرفی جاذبه‎های گردشگری حوزه انتخابیه‌اش، مهاباد را نزدیک‌ترین شهر جهان به یک سد آبی برشمرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101466548403.jpg مهاباد؛,نزدیک‌ترین,شهر,جهان,به,یک,سد,آبی/,غار,سهولان,و,دخمه,سنگی,فقرگاه,میزبان,گردشگران,داخلی,و,خارجی Icana

جلال محمودزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جاذبه‌‎های گردشگری مهاباد، عنوان کرد: یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری شهر مهاباد غار سهولان است که هر سال عید میزبان گردشگران و علاقه مندان بسیاری بوده به طور که سال گذشته در تعطیلات نوروز نزدیک به 200 هزار بازدید کننده داشته و امیدواریم امسال نیز علاقه مندان بیشتری از این جاذبه بکر گردشگری دیدن کنند. غاز آبی سهولان سالیانه بالغ بر 600 تا 700 هزار بازدید کننده دارد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارتفاع سقف غار تا سطح دریاچه آن به ۵۰ متر می‌رسد، افزود: عمق آب در برخی جاها به ۳۰ متر می‌رسد و اختلاف دمای درون و بیرون غار بین ۱۰ الی ۱۵ درجه‌است. ضمن اینکه امکانات رفاهی هم برای علاقه‌مندان در نظر گرفته شده تا ضمن بازدید از این خدمات بهره ببرند و اوقات خوشی را داشته باشند.

غار آبی سهولان مهاباد

 

وی ادامه داد: یکی دیگر از جاذبه گردشگری مهاباد دخمه سنگی فقرگاه مقبره‌ای مربوط به زمان مادها است که به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده و هر ساله میزبان گردشگران و علاقه مندان به تاریخ است.

محمودزاده با بیان اینکه یکی دیگر از آثار ثبت شده دیدنی شهر مهاباد حمام میرزا رسول مربوط به دوره صفوی است، افزود: این حمام در ضلع شرقی خیابان سید نظام در مرکز شهر واقع شده و جذابیت‌های خاص خود را دارد.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: همچنین سد مهاباد یکی از سدهای استان آذربایجان غربی با ارتفاع ۴۷٫۵ متر و طول ۷۰۰ متر که در شهر مهاباد واقع شده‌ که نزدیک ترین سد در جهان است که به شهر نزدیک است و از تاج سد منازل مردم آغاز می‌شود که این پدیده نیز به زیبایی‌‎های شهر اضافه کرده است.

سد مهاباد

 

وی ادامه داد: افزون بر این، رودخانه مهاباد نیز از مرکز شهر رد می‌‎شود و شهر را به دو نیمه تقسیم می‌‎کند و این رودخانه نهایتا با طی کردن اراضی پایین دست به دریاچه ارومیه می‌‎ریزد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس اضافه کرد: همچنین روستاهای بسیاری با حفظ و تقویت بافت روستایی آماده پذیرایی از گردشگران داخلی و خارجی هستند تا از این ظرفیت برای علاقه مندان به بافت طبیعی روستاها استفاده شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000