هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جاسمی در گفت و گو با خانه ملت مطرح کرد:

طرح ممنوعیت سه دور متوالی نمایندگی مغایر قانون اساسی است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفته احتمال این وجود دارد که این طرح از سوی شورای نگهبان مورد تایید واقع نشود،چرا که مغایر قانون اساسی است.
یکشنبه 26 اسفند 1397 ساعت 08:44
طرح ممنوعیت سه دور متوالی نمایندگی مغایر قانون اساسی است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفته احتمال این وجود دارد که این طرح از سوی شورای نگهبان مورد تایید واقع نشود،چرا که مغایر قانون اساسی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201803106425700451.jpg طرح,ممنوعیت,سه,دور,متوالی,نمایندگی,مغایر,قانون,اساسی,است Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به مزایا و معایب طرح ممنوعیت سه دوره متوالی نمایندگی مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: معتقدم افرادی که سه دوره متوالی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی حضور پیدا کردند، قاعدتا از تجربه و تخصص کافی برخوردار هستند.

وی در ادامه افزود: ضرورت دارد افرادی که سه دوره متوالی نماینده مجلس بوده اند در دوره های چهارم و پنجم هم برای انتخابات شرکت کنند و در صورت رای آوری به عنوان نماینده مردم کرسی نمایندگی را تصاحب کنند و از نگاه های ویژه ای که نسبت به قانون گذاری و نظارت برحسن اجرای قانون دارند،استفاده شود.

اگر طرح ممنوعیت نمایندگی بر اساس5 دور متوالی نمایندگی بود در واقع دیگر جای هیچ گونه بحثی باقی نمی گذاشت

نماینده مردم کرمانشاه تصریح کرد: اگرطرح ممنوعیت نمایندگان بر مبنای این بود،که افرادی که 5 دوره متوالی در مجلس شورای اسلامی کرسی نمایندگی را در دست داشتند دیگر نمی توانند در انتخابات شرکت کنند به تصویب می رسید؛قطعا قابل قبول تر بود.

جاسمی ادامه داد: اگر طرح ممنوعیت نمایندگی بر اساس5 دور متوالی نمایندگی بود در واقع دیگر جای هیچ گونه شائبه ای در رابطه با تصویب این طرح وجود نداشت، چرا که با این مصوبه باتجربه ها کنار می روند و مسیر را برای ورود جوان ترها به پارلمان بازترمی کنند.

بنده مخالف تصویب طرح ممنوعیت سه دوره متوالی نمایندگی مجلس بودم

این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه احتمال تایید این طرح از سوی شورای نگهبان وجود دارد،تاکید کرد: رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس به بنده گفتند به احتمال زیاد این طرح از سوی شورای نگهبان مورد تایید واقع نشود،چرا که مغایر قانون اساسی است.

وی در پاسخ به پرسشی در رابطه با اینکه طرح ممنوعیت سه دوره متوالی نمایندگی که از سوی نمایندگان به تصویب رسید، نظر و رای شما نسبت به این طرح چگونه بود،تصریح کرد: بنده به عنوان نماینده مجلس شورای اسلامی مخالف تصویب این طرح بودم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000