ولادت حضرت فاطمه زهرا (س)
1398/09/18 09:03:01
سرویس سیاسی
عضو فراکسیون امید:

تحریم انتخابات مغایر با حق رای شهروندان است

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: تحریم انتخابات مغایر با حق رای شهروندان است ضمنا دشمنان از این موضوع خرسند شده و بر موج آن سوار می‌شوند.
تحریم انتخابات مغایر با حق رای شهروندان است عضو فراکسیون امید مجلس گفت: تحریم انتخابات مغایر با حق رای شهروندان است ضمنا دشمنان از این موضوع خرسند شده و بر موج آن سوار می‌شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201909106298327720.jpg تحریم,انتخابات,مغایر,با,حق,رای,شهروندان,است Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص تصمیم اصلاح‌طلبان برای حضور در انتخابات، اظهار داشت: تحریم انتخابات در ماه‌های اخیر در برخی شبکه‌های ماهواره‌ای تبلیغ می‌شود و در سال‌های اخیر به این صورت ندیده بودیم که دشمنان نظام بصورت عریان، تحریم انتخابات را مطرح کنند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: تحریم انتخابات مغایر با حق رای شهروندان است و بایستی با توجه به برنامه‌هایی که در بیرون از کشور برای برهم زدن انتخابات ترتیب داده‌اند، نهادهای برگزار کننده باید این مسائل را مدنظر قرار دهند و با رعایت قانون زمینه برگزاری انتخابات فراهم کنند.

وی افزود: به مشارکت بالای مردم نیاز داریم، زیرا اگر در این شرایط کاهش مشارکت را شاهد باشیم، این موضوع را تبلیغ می‌کنند و آن را نشانه‌ای از رویگردانی مردم از نظام می‌دانند، در حالیکه در سایر کشورهای مردم‌سالار، طبیعیتا مشارکت کمتر از 50 درصد خواهد بود.

میرزایی ادامه داد: کاهش مشارکت به منظور رویگردانی مردم از نظام نیست و تحت تاثیر شرایط اقتصادی ممکن است مشارکت مردم در انتخابات بالا و پایین شود، این اقدام نباید مشارکت را تحت تاثیر منفی قرار دهد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: شورای نگهبان با توجه به تجریات قبلی رویکرد خوبی داشته و وزارت کشور نیز عملکرد مناسبی داشته است، احزاب و تشکل‌ها نیز باید بهانه‌ای دست دشمنان کشور ندهند.

میرزایی اظهار داشت: برخی صحبت ها که براساس احتمالات مطرح می شود به وضعیت سیاسی کشور و جبهه اصلاحات کمکی نمی‌کند، زیرا در حال حاضر که کسی رد صلاحیت نشده و در صورتی که براساس اما و اگرها تصمیم‌گیری کنیم و بحث تحریم انتخابات‌ها را مطرح کنیم، نتیجه مناسبی حاصل نمی‌شود.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: باید با صبر، تعامل و مذاکره مشکلات را حل کنیم و دقت داشته باشیم که مبتنی بر شرایط کشور، منطقه و فشار آمریکایی‌ها برنامه‌ریزی و اقدام کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet