هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شریعت نژاد؛

ایام تعطیل ابتدایی سال نو به فرصتی برای گرانفروشی تبدیل نشود

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: ایام تعطیلات ابتدایی سال شاید تبدیل به فرصتی برای افرادی که در کمین هستند تا قیمت‌ها را افزایش دهند شود، مامورین حوزه نظارتی بازار باید با دقت نظر خود منافع مردم را حفظ کنند.
جمعه 2 فروردین 1398 ساعت 09:57
ایام تعطیل ابتدایی سال نو به فرصتی برای گرانفروشی تبدیل نشود عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: ایام تعطیلات ابتدایی سال شاید تبدیل به فرصتی برای افرادی که در کمین هستند تا قیمت‌ها را افزایش دهند شود، مامورین حوزه نظارتی بازار باید با دقت نظر خود منافع مردم را حفظ کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/96197.jpg ایام,تعطیل,ابتدایی,سال,نو,به,فرصتی,برای,گرانفروشی,تبدیل,نشود Icana

شمس الله شریعت نژاد  عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص کنترل بازار شب عید و روزهای ابتدایی سال جدید، گفت: یکی از مشکلات ما این است که در جامعه فضایی ایجاد شده که مردم اگر احساس کنند کالایی کمبود دارد یا گران شده به سمت خرید آن هجوم می‌برند، هر سال شاهد هستیم در روزهای پایانی سال تقاضا برای خرید افزایش پیدا می‌کند.

کمبود محصولات کشاورزی با توجه به افزایش میزان صادرات محتمل است

نماینده مردم رامسر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سال 97 با توجه افزایش نرخ ارز تقاضا برای صادرات میوه، خشکبار و سایر محصولات کشاورزی افزایش داشته و احتمال کمبود این اقلام در بازار وجود دارد، تصریح کرد: طی روزهای ابتدایی سال جدید باید مصرف برخی کالاها را کاهش دهیم، هر ساله شاهد هستیم بعد از ورود به سال جدید قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند همه چیز به میزان فراوان یافت می‌شود.

بازار عید خرید

 

مردم با نخردین از افزایش قیمت محصولات جلوگیری کنند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم می‌توانند با نخریدن و صرفه‌جویی به جلوگیری از افزایش قیمت محصولات و کاهش غیرمنطقی آن کمک کنند، ادامه داد: متاسفانه سیستم نظارتی در کشور تبدیل به حلقه مفقوده است.

نظارت تنها وظیفه یک قوه نیست

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در شرایطی که در بازار شاهد چند نرخی بودن محصولات هستیم باید نظارت‌ها را قوی‌تر کنیم، عنوان کرد: نظارت تنها وظیفه یک قوه نیست بلکه باید مجموعه حاکمیتی در آن نقش داشته باشند و با افراد متخلف که موجبات گرانی و التهاب در بازار می‌شوند برخورد کنند تا برای دیگران تبدیل به درس عبرت شوند و فرآیندهای خلاف قانون تقلیل پیدا کند.

مامورین حوزه نظارتی بازار باید با دقت نظر خود منافع مردم را حفط کنند و اجازه ندهند عده‌ای اندک مشکلات مردم را مضاعف کنند.

شریعت نژاد با بیان اینکه ایام تعطیلات ابتدایی سال شاید تبدیل به فرصتی برای افرادی که در کمین هستند تا قیمت‌ها را افزایش دهند شود، تصریح کرد: مامورین حوزه نظارتی بازار باید با دقت نظر خود منافع مردم را حفط کنند و اجازه ندهند عده‌ای اندک مشکلات مردم را مضاعف کنند.

گرانی‌ها، عدم همخوانی درآمدها و هزینه‌های بالا مفسده انگیز هستند

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه واقعیت این است که گرانی‌ها، عدم همخوانی درآمدها و هزینه‌های بالا مفسده انگیز هستند و افراد برای ایجاد درآمد به کارهایی خلاف رجوع کنند، خاطرنشان کرد: همه مجموعه نظام باید هماهنگ عمل کنند تا حاصل این هماهنگی و فعالیت از کیفیت لازم برخوردار باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000