هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جمالی نوبندگانی مطرح کرد:

ارتقاء امنیت مرزهای کشور در گرو بهبود وضعیت مرزنشینان

سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی مرزنشینان در ارتقاء امنیت مرزهای کشور تاثیر مستقیم و بسزایی دارد.
دوشنبه 5 فروردین 1398 ساعت 01:59
ارتقاء امنیت مرزهای کشور در گرو بهبود وضعیت مرزنشینان عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی مرزنشینان در ارتقاء امنیت مرزهای کشور تاثیر مستقیم و بسزایی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606108385640448.jpg ارتقاء,امنیت,مرزهای,کشور,در,گرو,بهبود,وضعیت,مرزنشینان Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با بیان اینکه حاکمیت و دولت‌ها از گذشته توجهی به مرزها و بنادر کشور نداشتند، گفت: این بی‌توجهی سبب شده تا مرزها از کمترین جمعیت برخوردار باشند، در حالی که شهرهای پیشرفته دنیا را اکثرا بنادر مانند بند دبی، سنگاپور، بارسلونا، هامبورگ وغیره یا شهرهای مرزی شامل می‌شود.

بروز قاچاق در سایه بی‌توجهی دولت‌ها به شهرهای مرزی و بنادر

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بیش از 90 درصد تجارت کشورها از طریق آب انجام می‌شود اما بنادر و شهرهای مرزی ما توسعه لازم را پیدا نکردند، از این رو شاهد فعالیت‌های غیرقانونی چون قاچاق در این مناطق هستیم.

وی افزود: گروه‌های تروریستی از این عدم توسعه یافتگی شهرهای مرزی سوء استفاده کردند و امنیت منطقه و کشور را با مشکل مواجه کردند. ایران با 15 کشور مرز خاکی و آبی دارد بنابراین یکی از اولویت‌ها در تامین و ارتقاء امنیت ملی باید توسعه مرز و مرزنشینی باشد.

استفاده از مرزنشینان برای تامین امنیت مرزها هزینه‌های نظام را کاهش می‌دهد

جمالی نوبندگانی یادآور شد: در صورتی که مرزنشینان از قابلیت دفاع از مرزها برخوردار شوند، هزینه‌های نظام کاهش پیدا می‌کند. از این رو دولت باید نسبت به ارتقاء وضعیت معیشتی مرزنشینان کمک کند، کمیسیون امنیت ملی مجلس هم در این زمینه گام‌های خوبی برداشته است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست  مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در جریان سفر اخیر آقای روحانی به عراق گفته شده مشکل اتصال راه‌آهن شلمچه به عراق رفع شد، این اقدامات می‌تواند در توسعه مناطق مرزنشین موثر واقع شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000