هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دهقانی فیروزآبادی:

ترامپ نمی‌تواند در ایجاد توافق جدید ابتکار عمل به خرج دهد

سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: آمریکا در رأس هرم ناامنی‌های خاورمیانه است لذا هیچ نمی‌تواند توافقی درباره مقابله با تهدیدات منطقه منعقد کند.
دوشنبه 27 اسفند 1397 ساعت 13:09
ترامپ نمی‌تواند در ایجاد توافق جدید ابتکار عمل به خرج دهد نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: آمریکا در رأس هرم ناامنی‌های خاورمیانه است لذا هیچ نمی‌تواند توافقی درباره مقابله با تهدیدات منطقه منعقد کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201805106086852511.jpg ترامپ,نمی‌تواند,در,ایجاد,توافق,جدید,ابتکار,عمل,به,خرج,دهد Icana

کمال دهقانی فیروزآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به گفت‌وگوی راهبردی آمریکا و آلمان و توافق برای مقابله با تهدیدات خاورمیانه، گفت: هر توافقی که در دنیا بخواهد درباره غرب آسیا و منطقه خاورمیانه صورت بگیرد باید به ریشه اختلافات منطقه مراجعه شود زیرا ریشه این اختلافات زاییده حضور استعماری انگلستان در منطقه است.

آمریکا در رأس هرم ناامنی‌های منطقه

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: منطقه خاورمیانه سال‌ها تحت سلطه انگلیس بوده است تا پای آمریکا به منطقه خاورمیانه باز شد و بعد از این سال‌ها آمریکا در رأس هرم ناامنی‌های منطقه قرار دارد.

وی افزود: ریشه بحران‌ها به اعلامیه بالفور انگلستان و غصب اراضی مسلمانان بر می‌گردد، مداخلات با توجه به نفت منطقه توسط انگلیس و آمریکا و دخالت در حکومت‌ها شروع شد، نمونه بارز آن هم کودتای 28 مرداد، دخالت در جنگ تحمیلی علیه ایران و تقویت تروریسم مانند گروه های تروریستی داعش است.

دهقانی فیروزآبادی یادآور شد: آمریکا قطعنامه شورای امنیت در مورد مناطق اشغالی را رعایت نکرد، آمریکا هم در این دوره دیگر نمی‌تواند در ایجاد توافقات ابتکار عمل به خرج دهد زیرا وجه باطنی خود را رو کرده است. ترامپ از هر توافقی در حوزه زیست محیطی مانند پاریس یا توافق با روسیه درباره کنترل تسهیلات موشکی و حتی توافق چند جانبه اعضای دایم شورای امنیت، اتحادیه اروپا و آلمان با ایران خارج شده است.

ضعف در دیپلماسی و بی‌اعتمادی به دولت آمریکا ماحصل اقدامات ترامپ

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ترامپ با ضعف در دیپلماسی و بی‌اعتمادی که در نقض تعهدات بین المللی از خود به جا گذاشته نمی‌تواند در مورد منطقه خاورمیانه با دیگر کشورها توافق کند، از این رو نتیجه این توافق با آلمان هم مانند نشست ورشو یا دیگر اقدامات تبلیغاتی خواهد شد لذا آینده‌ای برای این توافقات دیده نمی‌شود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: توافق در سطح شورای امنیت برای بررسی ریشه مشکلات منطقه خاورمیانه تنها توافقی است که می‌تواند موفق و در راستای کاهش تهدیدات منطقه‌ای باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000