هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ساداتی نژاد:

وزارت علوم در مجوز دادن به میان رشته‌ای‌ها سخت‌گیری نکند

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: امروز میان رشته ای ها فوق العاده در زندگی روزمره اجتماعی مردم کارآمد هستند به همین دلیل وزارت علوم نیز باید در دادن مجوز به این رشته ها و تصویب سرفصل و برنامه ریزی این دروس ،سخت گیری را کنار بگذارد.
پنج‌شنبه 8 فروردین 1398 ساعت 10:14
وزارت علوم در مجوز دادن به میان رشته‌ای‌ها سخت‌گیری نکند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: امروز میان رشته ای ها فوق العاده در زندگی روزمره اجتماعی مردم کارآمد هستند به همین دلیل وزارت علوم نیز باید در دادن مجوز به این رشته ها و تصویب سرفصل و برنامه ریزی این دروس ،سخت گیری را کنار بگذارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704107368437532.jpg وزارت,علوم,در,مجوز,دادن,به,میان,رشته‌ای‌ها,سخت‌گیری,نکند Icana

سیدجواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به ضرورت رشته‌های میان رشته‌ای و تاثیر آن در جامعه گفت: اگر به دنیا نگاه کنیم، می‌بینیم که دانشگاه‌ها امروزه رشته‌های خود را سالانه به روز می‌کنند. به عنوان مثال دانشگاه‌هایی داریم که هر سال ممکن است 100 رشته خود را تغییر دهند و رشته‌های قدیمی را حذف کنند.

دانشگاه‌ها باید خود را با میان رشته‌ای‌ها روزآمد کنند و به رشته‌های میان‌رشته‌ای ارزش و اهمیت دهند

میان رشته‌ای‌ها بسیار کارآمد هستند

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: دانشگاه باید با نیاز روز جامعه حرکت کند. امروز تنیدگی و درهم آمیختگی رشته‌ها و تخصص‌ها در دنیای پر سرعت تکنولوژی در حدی است که رشته‌ها با یکدیگر مخلوط می‌شوند لذا امروز میان رشته‌ای‌ها فوق‌العاده در زندگی روزمره اجتماعی مردم کارآمد هستند.

رشته‌ها و تخصص‌های گذشته خیلی کارآمد نیستند

وی ادامه داد: بنده فکر می‌کنم که رشته‌های میان رشته‌ای امروز بسیار کارگشا هستند و تخصص‌ها بر اساس نظامات گذشته خیلی کارآمد و کارگشا نیستند و نمی‌توانند مشکلات جامعه را برطرف کنند. به همین دلیل است که در کشور بسیاری از متخصصان و فارغ‌التحصیلان زمانی که فارغ‌التحصیل می‌شوند، کارایی و کارآمدی در جامعه ندارند بنابراین میان رشته‌ای‌ها امروز یک ضرورت در جامعه است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آینده کشور با میان رشته‌ای‌ها سرعت، شتاب رشد و توسعه بیشتری خواهند داشت، تصریح کرد: دانشگاه‌ها باید خود را با میان‌رشته‌ای‌ها روزآمد کنند و به رشته‌های میان‌رشته‌ای ارزش و اهمیت دهند و وزارت علوم نیز باید در دادن مجوز به این رشته‌ها و تصویب سرفصل و برنامه‌ریزی این دروس، سخت‌گیری را کنار بگذارد و به رشته‌های میان رشته‌ای کمک و توصیه کند چراکه این رشته‌ها جذابیت‌های بیشتری دارد و کارآمدی‌های بیشتری در خروجی‌های آموزش‌عالی کشور خواهد داشت.

وزارت علوم باید دانشگاه‌ها را تشویق به راه‌اندازی میان رشته‌ای کند

ساداتی نژاد در پاسخ به این سوال که چه پیشنهادی برای ترویج میان‌رشته‌ای دارید گفت: دانشگاه‌هایی که سرفصل‌ها و برنامه‌هایی برای  میان‌رشته‌ای دادند، معاونت آموزشی وزارت علوم باید با انگیزه بیشتری این‌ها را تصویب کند و دانشگاه‌ها را تشویق به سمت راه‌اندازی رشته‌های میان‌رشته‌ای بروند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000