هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
امینی با اشاره به مصوبه دولت برای سال 98:

قیمت CNG افزایش یابد مردم از مصرف آن اجتناب می‌کند

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه کاهش قیمت CNG برای افزایش تمایل مردم به خرید این سوخت ضروری است، گفت: افزایش قیمت CNG در سال آینده به بهانه هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت موجب کاهش استفاده‌ از CNG خواهد شد.
چهارشنبه 29 اسفند 1397 ساعت 10:50
قیمت CNG افزایش یابد مردم از مصرف آن اجتناب می‌کند عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه کاهش قیمت CNG برای افزایش تمایل مردم به خرید این سوخت ضروری است، گفت: افزایش قیمت CNG در سال آینده به بهانه هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه سوخت موجب کاهش استفاده‌ از CNG خواهد شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901102375589683.jpg قیمت,CNG,افزایش,یابد,مردم,از,مصرف,آن,اجتناب,می‌کند Icana

سلام امینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به مصوبه اخیر دولت مبنی بر افزایش قیمت CNG از ابتدای خرداد سال 98 به منظور هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه سی.ان.جی، گفت: ایران منابع سرشاری از انواع گاز دارد که باید برای کاهش مصرف بنزین، حفظ محیط زیست و جلوگیری از آلودگی هوا استفاده‌کنندگان از بنزین را به سمت مصرف CNG سوق داد لذا باید برای جایگزینی CNG به جای دیگر سوخت‌ها تلاش کرد.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از آنجا که قیمت سوخت خودروی سواری بنزین سوز  و گازسوز برای طی مسیر تفاوات چندانی ندارد انگیزه برای استفاده از خودرو گازسوز کم است، ضمن آنکه جایگاه‌های  CNGمحدود و صف‌های آن طولانی‌تر است.

قیمت CNG باید کاهش پیدا کند تا مردم انگیزه استفاده از این سوخت را پیدا کنند

وی با بیان اینکه افزایش قیمت CNG در سال آینده به بهانه هوشمندسازی جایگاه‌های عرضه این سوخت موجب کاهش استفاده‌کنندگان از این سوخت خواهد شد، اضافه کرد: در صورت کاهش قیمت CNG مردم انگیزه استفاده از این سوخت را پیدا خواهند کرد در غیر این صورت استفاده از بنزین بیشتر خواهد شد.

رشد مصرف CNG در چند سال اخیر؛ تنها 5 درصد

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه رشد مصرف CNG در چند سال اخیر به‌طور میانگین تنها حدود 5 درصد بوده است، اظهارکرد: دولت باید با سیاستگذاری صحیح، نسبت به معکوس ساختن رشد مصرف بنزین و گاز طبیعی فشرده اقدام کند تا کاهش مناسبی در رشد مصرف بنزین و افزایش مصرف سی.ان.جی در کشور حاصل شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000