آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
همتی:

پرونده الکترونیک سلامت مقدمه‌ای برای کامل کردن طرح تحول نظام سلامت

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون بهداشت و درمان  مجلس گفت: پرونده الکترونیک سلامت مقدمه‌ای برای کامل کردن طرح پزشک خانواده، سیستم ارجاع، سطح‌بندی و همینطور استفاده از راهنماهای بالینی و کامل کردن طرح تحول نظام سلامت است.
چهارشنبه 29 اسفند 1397 ساعت 09:59
پرونده الکترونیک سلامت مقدمه‌ای برای کامل کردن طرح تحول نظام سلامت عضو کمیسیون بهداشت و درمان  مجلس گفت: پرونده الکترونیک سلامت مقدمه‌ای برای کامل کردن طرح پزشک خانواده، سیستم ارجاع، سطح‌بندی و همینطور استفاده از راهنماهای بالینی و کامل کردن طرح تحول نظام سلامت است. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101826699030.jpg پرونده,الکترونیک,سلامت,مقدمه‌ای,برای,کامل,کردن,طرح,تحول,نظام,سلامت Icana

احمد همتی در گفت‌وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به انتقاد وزیر بهداشت مبنی بر مغفول ماندن پرونده الکترونیک سلامت گفت: از ابتدای مجلس و در جلساتی که با وزیر قبلی وزارت بهداشت و مسئولان وزارت بهداشت داشتیم، ضرورت پرونده الکترونیک سلامت را مرتب گوشزد می‌کنیم البته قدم‌های خوبی برداشته شده و این خبر خوبی است که وزیر جدید بهداشت به این نکته واقف هستند و اشاره کردند که اساس کار در وزارت بهداشت همین پرونده‌های الکترونیک سلامت است.

پایش‌هایی که به صورت مرتب در پرونده الکترونیک سلامت انجام می‌شود، باعث افزایش سطح سلامت جامعه می‌شود

پرونده الکترونیک سلامت، جلوی همپوشانی دفترچه‌های بیمه را می‌گیرد

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس افزود: پرونده الکترونیک سلامت، جلوی همپوشانی دفترچه‌های بیمه را می‌گیرد و باعث می‌شود تا نسخه‌نویسی با دقت بیشتری انجام شود. از طرف دیگر از تجویز داروهای بی‌رویه، تجویز آزمایشات و پاراکلینیک‌های اضافی تا حدود زیادی جلوگیری می‌شود و مقدمه‌ای برای کامل کردن طرح پزشک خانواده، سیستم ارجاع، سطح‌بندی و همینطور استفاده از راهنماهای بالینی و کامل کردن طرح تحول نظام سلامت است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان  مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سوال که این پرونده چگونه می‌تواند از هدر رفت دارو جلوگیری کند، تصریح کرد: پرونده الکترونیک سلامت صرفا برای تجویز دارو و معاینه نیست بلکه پایش‌هایی که به صورت مرتب انجام می‌شود، باعث افزایش سطح سلامت جامعه می‌شود و نیازی نیست تا مردم از داروها و آزمایشات مکرر استفاده کنند بلکه با رعایت نکاتی که پزشک خانواده به آنها گوشزد می‌کند، می‌تواند سطح سلامت جامعه افزایش پیدا کند و از این طریق هزینه‌های سلامت کاهش پیدا می‌کند.

پرونده الکترونیک سلامت باعث بالا رفتن دقت پزشکان می‌شود

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار داشت: به دلیل اینکه همه موارد از جمله روند معاینات و تشخیص‌ها در این پرونده ثبت می‌شود، بنابراین دارو، آزمایش و پاراکلینیک باید بر اساس معاینه‌ای باشد که ثبت شده و این باعث می‌شود که دقت همکاران افزایش پیدا کند و همین امر منجر به این می‌شود که جاهایی واقعا ضروری است دارو، آزمایشات و پاراکینیک تجویز شود به همین دلیل می‌تواند بسیار کمک کننده باشد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000