هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
شهریاری:

دریافتی پزشکان برای جذب در پزشک خانواده افزایش یابد

سرویس اجتماعی
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه زمانی که پزشکان وارد سیستم دولتی می‌شوند، می‌بینیم که پرداختی آنها 8 تا 12 ماه عقب است بنابراین باید دریافتی را به نحوی افزایش دهیم که پزشکان انگیزه داشته باشند و جذب پزشک خانواده شوند.
دوشنبه 27 اسفند 1397 ساعت 10:01
دریافتی پزشکان برای جذب در پزشک خانواده افزایش یابد رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه زمانی که پزشکان وارد سیستم دولتی می‌شوند، می‌بینیم که پرداختی آنها 8 تا 12 ماه عقب است بنابراین باید دریافتی را به نحوی افزایش دهیم که پزشکان انگیزه داشته باشند و جذب پزشک خانواده شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/201710100170145709.jpg دریافتی,پزشکان,برای,جذب,در,پزشک,خانواده,افزایش,یابد Icana

حسینعلی شهریاری در  گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری  خانه ملت، با اشاره به انتقاد سازمان نظام پزشکی نسبت به عقب ماندن سرانه پزشک خانواده از تورم گفت: اگر بخواهیم پزشکان عمومی را برای اجرای پزشک خانواده جذب کنیم که قانون برنامه پنجم و ششم بوده، باید دریافتی را به نحوی افزایش دهیم که پزشکان انگیزه داشته باشند و جذب شوند. در حال حاضر این پزشکان می‌توانند در بیرون و بخش آزاد درآمدهای بیشتری داشته باشند.

دولت اگر به دنبال اجرای درست قانون است باید پرداخت های پزشکان را به موقع بدهد

پرداختی پزشکان در سیستم دولتی چندین ماه عقب است

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مشکلات عمده‌ای که وجود دارد این است که متاسفانه زمانی که پزشکان وارد سیستم دولتی می‌شوند، می‌بینیم که پرداختی آنها 8 تا 12 ماه عقب است و این انتقاد به حقی بوده که سازمان نظام پزشکی داشته است.

نمی‌توان خدمتی را امروز ارائه داد و یکسال بعد پول آن داده شود

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه دولت باید تضمین کند که اگر می‌خواهد قانون درست اجرا شود پس پرداختی‌ها نیز باید به موقع باشد تصریح کرد: نمی‌توان خدمتی را امروز ارائه داد و یکسال بعد پول آن داده شود. به ویژه در این تغییر و تحولاتی که در ارزش پول اتفاق افتاده مثلا ارزش ریال ما بسیار کاهش یافته درحالی‌که سال قبل باید پول پزشکان را می‌دادند اما ندادند و حالا که یک سال گذشته یک دفعه ارزش پولی که دریافت می‌کند به یک سوم و یک چهارم رسیده است و این انصاف نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم در مورد اینکه حق‌الزحمه دستیاران پزشک خانواده شهری باید به طور مستقل از سوی سازمان‌های بیمه‌گر و از سرانه پزشک خانواده منفک شود خاطر نشان کرد: باید راه‌کاری پیدا شود که اینها به طور منظم بتوانند دریافتی داشته باشند اما قطعا باید با هماهنگی وزارت بهداشت و درمان باشد چراکه بیمه سلامت نیز در مجموعه وزارت بهداشت است./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000