هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
زارع انتقاد کرد:

گوشت و مرغ هر روز گران تر از دیروز/ مسئولان بی کفایت تنظیم بازار استعفا دهند

سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس، گفت:عملکردها در تامین معیشت مردم نامناسب بوده و باید وزارتخانه های جهادکشاورزی و صمت، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان پاسخگو باشند.
دوشنبه 27 اسفند 1397 ساعت 10:14
گوشت و مرغ هر روز گران تر از دیروز/ مسئولان بی کفایت تنظیم بازار استعفا دهند سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس، گفت:عملکردها در تامین معیشت مردم نامناسب بوده و باید وزارتخانه های جهادکشاورزی و صمت، سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان پاسخگو باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108098232366.jpg گوشت,و,مرغ,هر,روز,گران,تر,از,دیروز/,مسئولان,بی,کفایت,تنظیم,بازار,استعفا,دهند Icana

رحیم زارع در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وضعیت نامناسب تنظیم بازار کالاهای اساسی، گفت: در حالی که در سال جاری میلیاردها دلار بابت خرید کالاهای اساسی هزینه شده است، اما باید پذیرفت بازار کالاهای اساسی از وضعیت بسیار نامناسبی برخوردار بوده و مردم از این بابت گلایه جدی دارند.
سخنگوی کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه این موضوع که ماه هاست در رسانه ها اعلام می‌شود که قیمت گوشت و مرغ کاهش خواهد یافت، اما همچنان قیمت‌ها روند صعودی را طی کرده قابل پذیرش نیست، افزود: متاسفانه برای این موضوع میلیاردها دلار ارز دولتی هزینه می شود، اما هر روز اجناسی مانند گوشت قرمز و مرغ گران تر می شود.

اگر این وضعیت ادامه یابد گرانی‌ها به سال آینده نیز منتقل خواهد شد
وی با اشاره به اینکه دشمنان جمهوری اسلامی همواره علیه ایران کارشکنی کردند اما بسیاری از گرانی هایی که در بازار وجود دارد به دلیل سوء مدیریت است، ادامه داد: در حال حاضر تامین معیشت مردم یکی از اولویت‌های اساسی مسئولان محسوب می شود و این موضوع که هر روز به مردم وعده داده شود که در آینده قیمت مرغ و گوشت تعدیل می شود، اما  گرانی ها بیشتر شود قابل پذیرش نیست، چرا که علاوه بر لبنیات و میوه، گوشت و مرغ نیز از سفره خانوارها حذف شده که طبیعی است بر روی سلامتی خانوارها و فرزندان تاثیر گذار است.
نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی با وجود اینکه ماه هاست مرغ با قیمت بالا به مردم عرضه می‌شود همچنان وعده می‌دهد که قیمت ها را تعدیل می کند، اظهار داشت: متاسفانه  اتفاقی در این زمینه رخ نداده و اگر این وضعیت ادامه یابد گرانی‌ها به سال آینده نیز منتقل خواهد شد.

وزارت جهاد کشاورزی در زمینه ی تنظیم بازار گوشت و مرغ بسیار عملکرد قابل قبولی ندارد

وی با تاکید بر اینکه وزارت جهاد کشاورزی در زمینه ی تنظیم بازار گوشت و مرغ عملکرد قابل قبولی ندارد، افزود: با توجه به این عملکرد ضعیف باید اشخاص مسئول استعفا دهند، چرا که این موضوع که ارز دولتی برای کالاهای اساسی اختصاص یافته اما همچنان مردم مجبور باشند گوشت و مرغ را با قیمت نجومی خریداری کنند محلی از اعراب ندارد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مدت زمان کوتاهی تا آغاز ماه مبارک رمضان مانده اما اگر مدیریت جهادی تنظیم بازار انجام نشود مردم برای تامین مایحتاج با چالش‌های دشواری روبرو می شوند، ادامه داد: عملکردها در تامین معیشت مردم نامناسب است و باید وزارت صنعت معدن و تجارت و جهاد کشاورزی و همچنین سازمان تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از حقوق مصرف کننده و تولیدکنندگان پاسخگو باشند و با گرانفروشی به شدت برخورد شود چرا که مطالبه عمومی در حال حاضر روی موضوع تامین معیشت است.

تنظیم بازارهای کالاهای اساسی با وجود اختصاص ارز دولتی کار چندان مشکلی نیز نیست

سخنگوی کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی مجلس شورای اسلامی، اگر مسئولان سازمان‌های مذکور نمی توانند اقدامی عملیاتی انجام دهند بهتر است خودشان مسئولیت را به افراد دلسوزتر  دهند، چرا که تنظیم بازارهای کالاهای اساسی با وجود اختصاص ارز دولتی کار چندان مشکلی نیست./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000