هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اکبری:

دامنه فعالیت پرورش شیلات در کشور گسترده نیست

سرویس اقتصادی
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: دامنه فعالیت‌های حوزه پرورش شیلات در داخل کشور طولانی نیست در حالی که مرزهای گسترده کشور ایجاب می‌کند که گستردگی آن را افزایش دهیم.
شنبه 3 فروردین 1398 ساعت 09:01
دامنه فعالیت پرورش شیلات در کشور گسترده نیست عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: دامنه فعالیت‌های حوزه پرورش شیلات در داخل کشور طولانی نیست در حالی که مرزهای گسترده کشور ایجاب می‌کند که گستردگی آن را افزایش دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101522966236.jpg دامنه,فعالیت,پرورش,شیلات,در,کشور,گسترده,نیست Icana

علی اکبری عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ظرفیت پرورش شیلات در کشور، گفت: با توجه به گسترگی مرزها و آب‌های داخلی کشور پرورش شیلات رواج پیدا کرده و در بسیاری از استان‌های مرکزی کشور نیز در تولید ماهیان سردآبی و خاویاری موفق عمل کرده‌اند.

رشد پرورش ماهی و میگو روند مطلوبی دارد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دامنه فعالیت‌های حوزه پرورش شیلات در داخل کشور طولانی نیست که مرزهای گسترده کشور ایجاب می‌کند که گستردگی آن را افزایش دهیم، تصریح کرد: پرورش ماهی در قفس و توسعه پرورش میگو در سواحل جنوبی کشور رشد خوبی داشته است.

توسعه صنعت شیلات در کشور نیازمند حمایت گسترده است

این نماینده مردم در مجلس شورای با اشاره به اینکه پرورش میگو در سواحل جنوبی کشور ظرفیت خوبی در زمینه تولید و اشتغال دارد، ادامه داد: صنایع پایین دستی پرورش شیلات و فرآوری ماهی و میگو باید متناسب با این صنعت رشد پیدا کند، رشد این بخش از صنعت نیازمند حمایت‌های گسترده است.

میگو

 

سرانه مصرف و تولید ماهیان سردآبی افزایش داشته است

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه در زمینه شیلات و سایر بخش‌های تولیدات کشاورزی باید فعالیت‌های بیشتری باید انجام شود، خاطرنشان کرد: سرانه مصرف و تولید ماهیان سردآبی در کشور رشد خوبی داشته و دارای روند و جهت‌گیری مثبتی است./

گفت و گو از علیرضا رضاییان

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000