هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پوربافرانی:

طرح تشکیل استان اصفهان شمالی با شرط مرکزیت نایین قابل پذیرش است

سرویس سیاسی
نماینده مردم نایین در مجلس در واکنش به طرح تشکیل استان اصفهان شمالی، گفت: اگر این استان با مرکزیت نایین باشد آن را می‌پذیریم.
دوشنبه 27 اسفند 1397 ساعت 10:58
طرح تشکیل استان اصفهان شمالی با شرط مرکزیت نایین قابل پذیرش است نماینده مردم نایین در مجلس در واکنش به طرح تشکیل استان اصفهان شمالی، گفت: اگر این استان با مرکزیت نایین باشد آن را می‌پذیریم. https://cdn.icana.ir/d/019/201903106697469750.jpg طرح,تشکیل,استان,اصفهان,شمالی,با,شرط,مرکزیت,نایین,قابل,پذیرش,است Icana

عباسعلی پوربافرانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به طرح پیشنهادی برخی نمایندگان مبنی بر تشکیل استان اصفهان شمالی که اخیرا در صحن علنی مجلس اعلام وصول شده است، گفت: اینکه بتوانیم خدمات بیشتری به شهرهای کشور بدهیم خوب است اما این مهم نباید صرفا با تکه تکه کردن استان ها صورت گیرد.

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه باید با اصلاح زیرساخت ها، مردم را از خدمات یکسان بهره مند کرد، اظهار داشت: اگر قرار باشد برای ارائه خدمات بهتر به شهرها، آنها را به استان تبدیل کنیم، تعداد زیادی از شهرها باید استان شوند.

وی در ادامه با بیان اینکه به هر حال از پیشرفت و توسعه اصفهان خوشحال خواهیم شد، عنوان کرد: کاشان نیز شهر بزرگی است اما اینکه بخواهند شهرهایی را برای الحاق به کاشان جهت تشکیل استان اصفهان شمالی انتخاب کنند، درست نیست چرا که نایین به خودی خود امکان تبدیل شدن به استان را دارد.

پوربافرانی در ادامه با بیان اینکه نایین از کاشان چیزی کم ندارد، ابراز داشت: الحاق به استان اصفهان شمالی با مرکزیت کاشان درست نیست چرا که باید به واقعیات نگریست که نایین به لحاظ تاریخی پیشینه طولانی داشته و در حوزه اقتصادی و ظرفیت های زیرساختی از قبیل ترانزیت و موقعیت استراتژیک نیز قابلیت بالایی در حد تبدیل شدن به مرکز استان را دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه کاشان نیز ظرفیت مرکزیت استان را دارد اما باید با شهرهای همجوار خود تبدیل به استان شود، عنوان کرد: در حال حاضر شهرستان های خور و بیابانک 400 کیلومتر با اصفهان فاصله دارند که در صورت پیوستن به استانی با مرکزیت کاشان این فاصله به 600 کیلومتر می رسد از این رو این تفکیک، ارزشی نخواهد داشت.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه ما به دنبال توسعه همه شهرهای کشور هستیم، گفت: اگر قرار باشد استان اصفهان شمالی تشکیل شود که نایین هم در میان شهرستان های آن باشد، مرکزیت نایین برای این استان ارجحیت دارد و ما چیزی جز این را نمی پذیریم.

عضو مجمع نمایندگان استان اصفهان در پایان با بیان اینکه ممکن است ایراد اصل 75 از سوی شورای نگهبان به این طرح وارد باشد، خاطرنشان کرد: به طور کل مطرح شدن طرح تشکیل استان اصفهان شمالی به صلاح نبود و دولت هم نمی پذیرد برای رفع اصل 75 آن (بار مالی برای دولت)، لایحه ای با این موضوع مطرح کند چرا که اگر این اقدام برای استان اصفهان صورت گیرد، سایر استان ها نیز درخواست های مشابهی خواهند داشت که در حال حاضر در توان دولت نیست./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر