هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ابراهیمی:

تعهدات برجامی اروپایی‌ها فراتر از ایجاد اینستکس است

سرویس سیاسی
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد ایجاد اینستکس رخداد خوبی است اما کافی نخواهد بود لذا اروپا باید درصدد حمایت از شرکت‌ها در برابر آثار فراسرزمینی تحریم‌های ایالات متحده باشد.
دوشنبه 27 اسفند 1397 ساعت 13:03
تعهدات برجامی اروپایی‌ها فراتر از ایجاد اینستکس است عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد ایجاد اینستکس رخداد خوبی است اما کافی نخواهد بود لذا اروپا باید درصدد حمایت از شرکت‌ها در برابر آثار فراسرزمینی تحریم‌های ایالات متحده باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903102733137886.jpg تعهدات,برجامی,اروپایی‌ها,فراتر,از,ایجاد,اینستکس,است Icana

علیرضا ابراهیمی  در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فعالیت های اخیر اروپایی ها برای تحقق کانال مالی اینستکس، گفت: طرح موضوع اینستکس و البته سفر مدیر این مجموعه به ایران رخداد خوبی است اما کافی نبوده و هم اکنون کشورمان منتظر اقدامات عملی طرف های برجامی است.

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی در این راستا، تصریح کرد: متاسفانه اروپایی ها طی چند مدت گذشته صرفا به این موضوع پرداخته اند که برجام توافقنامه خوبی است و باید آن را حفظ کرد اما بیان نمی کنند که باید دستاوردهای سیاسی و اقتصادی این توافقنامه بین المللی برای ایران نیز حاصل شود.

علیرضا ابراهیمی در غرفه خبرگزاری خانه ملت در نمایشگاه مطبوعات

وی با اشاره به اینکه نشست وین در خصوص برجام مولفه های مهمی دارد که اروپایی ها باید برای تحقق آن فعالیت و اقدام عملی کنند، ادامه داد: در واقع موضوعاتی مانند تسهیل فروش نفت، عادی‌سازی روابط تجاری و اقتصادی، رفع تحریم‌ها و غیره از جمله این مولفه های مهم محسوب می شود که اکنون باید به ثمر بنشیند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه آثار اعمال مجدد تحریم‌های آمریکا امروزه مشهود است و بر این اساس طرف های برجامی باید برای برطرف کردن آن تدبیر کنند، اظهار کرد: شاید اینستکس به عنوان یک سازوکار ویژه جهت ایجاد ارتباطات مؤثر مالی گام خوبی از سوی اروپا تلقی شود اما طرف های برجامی باید بدانند که قرار نیست تمام هزینه های این توافق را کشورمان بدهد و آنها باید به تعهداتشان عمل کنند.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم اروپایی ها هر چه زودتر به خودشان بیایند و حمایت از شرکت‌ها در برابر آثار فراسرزمینی تحریم‌های ایالات متحده را رقم بزنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000