شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1398/01/13 09:01:00
سرویس اقتصادی
بهمنی:

تجربیات دور زدن تحریم های قبلی فراموش شدنی نیست

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:این موضوع که در تحریم ها بخواهیم خودمان تجربه جدید داشته باشیم و چرخ را مجدداً اختراع کنیم هزینه ها را بالا برده و نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت.
تجربیات دور زدن تحریم های قبلی فراموش شدنی نیست عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:این موضوع که در تحریم ها بخواهیم خودمان تجربه جدید داشته باشیم و چرخ را مجدداً اختراع کنیم هزینه ها را بالا برده و نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت. https://cdn.icana.ir/d/019/201605107397125411.jpg تجربیات,دور,زدن,تحریم,های,قبلی,فراموش,شدنی,نیست Icana

محمود بهمنی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اصلاح ساختار اقتصادی کشور، گفت: یکی از ضرورت‌ها برای اصلاح ساختار اقتصادی کشور استفاده از افراد باتجربه است، یعنی دولت باید افراد جوان را به عرصه آورده اما نباید تجربیات افرادی که سال ها تجربه اقتصادی داشته اند را نیز نادیده بگیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در تحریم‌های اقتصادی گذشته افرادی بودند که نقش موثری در دور زدن تحریم‌ها داشتند، افزود: می‌توان در دوره جدید تحریم ها از تجربیات این افراد استفاده کرد و این موضوع که هر بار خودمان تجربه جدید را تجربه کرده  و چرخ را مجدداً اختراع کنیم هزینه ها را بالا برده و نتیجه خوبی به همراه نخواهد داشت.

پیکره دولت لَخت است

وی با تاکید بر اینکه باید افراد متخصص  و صاحب فن در کنار جوانان و نخبگان استفاده شود، ادامه داد: بسیاری از روش‌هایی که در دوره قبلی تحریم‌ها برای دور زدن آن استفاده می شد، هنوز برملا و آشکار نشده است و می‌توان از این راهکارها و تجربیات برای دوره جدید تحریم ها استفاده کرد.

یکی از مشکلات این بوده که می خواهیم  بگوییم که تمام دولت‌های گذشته هیچ چیزی نمی‌دانند و فقط ما دانا هستیم و متاسفانه دولت های بعد نیز این رویه را پیش می گیرند.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه بودجه با توجه به امکانات مالی کشور تهیه می‌شود، اظهار داشت: در شرایط کنونی مدیریت منابع بسیار مهم است، چراکه متاسفانه پیکره دولت لَخت بوده و نمی تواند بسیاری از اقدامات را که در شرایط عادی اجرایی می کرده در شرایط کنونی  عملیاتی کند.

هر روز شاهد تعطیلی کارخانه و تعدیل نیرو در کشور هستیم

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: دولت باید واگذاری‌ها را سریع تر انجام داده، هزینه‌ها را کاهش و درآمدهای خود را افزایش دهد تا پروژه‌های عمرانی را اجرا کرده و از اجرای این پروژه ها اشتغال را سامان و افزایش دهد.

وی با بیان اینکه افزایش اشتغال بر همان اساس که پیش‌بینی شده بود محقق نشده است، ادامه داد: متاسفانه هر روز شاهد تعطیلی کارخانه و تعدیل نیرو در کشور هستیم، لذا دولت  باید سریع‌تر از روزمرگی فاصله بگیرد و شرایط اقتصادی کشور را سامان دهد.

بارها در حاشیه اعلام کرده ایم که حاضریم راه های دور زدن تحریم ها در دوره گذشته را منتقل کنیم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه بارها در حاشیه اعلام کرده ایم که حاضریم تجربه ها و راه های دور زدن تحریم ها در دوره گذشته را منتقل کنیم، تصرح کرد: یکی از مشکلات این بوده که می خواهیم  بگوییم که تمام دولت‌های گذشته هیچ چیزی نمی‌دانند و فقط ما دانا هستیم و متاسفانه دولت های بعد نیز این رویه را پیش می گیرند، لذا اگر به دنبال نفی تجربه دیگران باشیم راهی از پیش نمی‌بریم، بنابراین باید از تجربیات ناموفق دولت‌های گذشته نیز درس گرفته شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet