هدر موبایل
1388/07/11 16:29:00
سرویس سیاسی
رییس مجلس در دیدار سفیر الجزایر:

بهانه‌جویی‌ها در موضوع هسته‌ای، ‌زیاده‌خواهی است

**رییس مجلس شورای اسلامی بهانه‌جویی قدرت‌های زورگوی جهان در ارتباط با موضوع فعالیت‌های هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران را، زمینه سازی برای افزون طلبی و زیاده خواهی است.

"محمد الامین الدّراقی" سفیر جمهوری الجزایر در تهران بعدازظهر روز شنبه در پایان ماموریت خود با دکتر "علی لاریجانی" دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار ابتدا لاریجانی، با اشاره به دیرینه روابط دو کشور، الجزایر را دوست قدیمی ایران خواند و گفت: مناسبات و همکاری‌های بین دو کشور در زمینه‌های مختلف سیاسی، پارلمانی، فرهنگی و اقتصادی از روند مناسب و روبه رشدی برخوردار بوده است.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت گسترش هر چه بیشتر ارتباطات و همکاری‌های بین مجالس دو کشور در مجامع منطقه‌ای و بین‌المللی بر حمایت مجلس شورای اسلامی از هرگونه توسعه روابط متقابل تاکید کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر از مواضع کشور الجزایر در قبال موضوع هسته‌ای کشورمان خاطر نشان ساخت: موضوع هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران از ابتدا تاکنون روند روشن و مشخصی داشته است و بهانه‌جویی قدرت‌های زورگوی جهان در این ارتباط، زمینه سازی برای افزون طلبی و زیاده خواهی است.

در ادامه این دیدار محمدالامین الدّراقی سفیر الجزایر در تهران ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌های دوران ماموریت دیپلماتیک خود در تهران و روند پیشرفت روابط دو کشور گفت: الجزایر، جمهوری اسلامی ایران را کشور مهم و قدرتمند در منطقه و جهان می‌داند و برای گسترش بیش از پیش مناسبات و همکاری‌های خود با این کشور اهمیت فراوانی قائل است.

وی مجالس دو کشور را واجد اهمیت محوری در گسترش روابط دو کشور دانست و خواستار تعمیق مناسبات بین پارلمان‌های دو کشور در سطوح مختلف شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet