هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسن‌بیکی:

اینستکس تاحدودی حمایت عملی از تجارت و سرمایه‌گذاری در ایران را محقق می‌کند

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اینستکس تاحدودی می تواند حمایت عملی از تجارت و سرمایه‌گذاری در ایران که از مفاد تعهدی برجام است را محقق کند از این رو نیاز به اقدامات عملی بیشتری است.
دوشنبه 27 اسفند 1397 ساعت 13:01
اینستکس تاحدودی حمایت عملی از تجارت و سرمایه‌گذاری در ایران را محقق می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد اینستکس تاحدودی می تواند حمایت عملی از تجارت و سرمایه‌گذاری در ایران که از مفاد تعهدی برجام است را محقق کند از این رو نیاز به اقدامات عملی بیشتری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201805108841940023.jpg اینستکس,تاحدودی,حمایت,عملی,از,تجارت,و,سرمایه‌گذاری,در,ایران,را,محقق,می‌کند Icana

ابوالفضل حسن بیکی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به فعالیت های اخیر اروپایی ها برای تحقق کانال مالی اینستکس، گفت: حمایت عملی از تجارت و سرمایه‌گذاری در ایران از جمله مفاد تعهدی برجام است و اینستکس می تواند تاحدودی در این راستا کمک کند.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشهود است برخی از کشورهای اروپایی به‌ دلیل وابستگی به آمریکا به تعهدات خود جامع عمل نپوشانده اند، اظهار کرد: این امر در حالیست که حصول نتایج ملموس برنامه جامع اقدام مشترک امری حیاتی برای طرفین است.

وی با اشاره به اینکه طرف های اروپایی پس از خروج ایالات متحده آمریکا از توافقنامه برجام برای ادامه فعالیت سیاسی با کشورمان پیشنهاد سازو‌کاری مالی موسوم به "SPV" را مطرح کردند، ادامه داد: این مهم در حالیست که SPV به نتیجه مطلوب نرسید و پس از آن اینستکس به میان آمد اما باید اذعان کرد این موارد بخشی از تعهدات کشورهای طرف برجام به ایران اسلامی است.

شکست برجام ترک برجام

بیشتر بخوانید:

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه فشارهای سیاسی زیادی بر کشورهای اروپایی وارد می شود از این رو سازوکار مالی برای اجرایی شدن با کندی مواجه است، تصریح کرد: هم اکنون اروپایی ها در شرایط قرار گرفته اند که بر اساس آن راه پس و پیش ندارند؛ در واقع اگر از برجام خارج شوند افکار عمومی دنیا متوجه خواهد شد دیپلماسی غربی فقط دستاویزی برای سلطه جویی است و اگر در مقابل آمریکایی ها ضعف نشان دهند در برابر مردم خودشان کوچک خواهند شد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم اروپایی ها شرایط کنونی جامعه بین الملل را درنظر بگیرند و هر چه سریع تر به سمت تحقق تعهداتشان قدم بردارند زیرا زیر ذره بین اذهان عمومی قرار گرفته اند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000