هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کیانپور توضیح داد:

اجاره بها و قیمت مسکن در سال98 با چه تاکتیکی تعدیل می شود؟

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مهم ترین اولویت وزارت راه جذب سرمایه بخش خصوصی برای افزایش تولید مسکن است، از این رو در صورت افزایش تولید مسکن قطعا در آینده ای نزدیک شاهد تعدیل قیمت ها خواهیم بود.
چهارشنبه 29 اسفند 1397 ساعت 09:01
اجاره بها و قیمت مسکن در سال98 با چه تاکتیکی تعدیل می شود؟ عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: مهم ترین اولویت وزارت راه جذب سرمایه بخش خصوصی برای افزایش تولید مسکن است، از این رو در صورت افزایش تولید مسکن قطعا در آینده ای نزدیک شاهد تعدیل قیمت ها خواهیم بود. https://cdn.icana.ir/d/019/201803101947359998.jpg اجاره,بها,و,قیمت,مسکن,در,سال98,با,چه,تاکتیکی,تعدیل,می,شود؟ Icana

مجید کیانپور عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به شرایط نامناسب بازار اجاره مسکن، گفت: متأسفانه در شرایط کنونی عملا خانوارها برای اجاره مسکن مستاصل شده و توان پرداخت بهای اجاره را ندارند.

دفتر املاک

یک سوم درآمد خانوارها برای پرداخت اجاره مسکن هزینه می شود

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه بر اساس آمارها حدود یک سوم درآمد خانوارها برای پرداخت اجاره مسکن هزینه می شود، افزود: این مسئله به معنای آن است که بخش مسکن آسیب جدی به اقتصاد خانواده وارد کرده است.

افزایش 20 درصد نرخ اجاره بها در بهمن ماه سال گذشته

بر اساس آمارها نرخ اجاره مسکن در بهمن ماه سال 97 نسبت به ماه گذشته آن حدود 20 درصد افزایش یافته است، این مسئله نشان میدهد هنوز نمودار نرخ اجاره مسکن به ویژه در کلانشهرها مثبت است

وی تصریح کرد: بر اساس آمارها نرخ اجاره مسکن در بهمن ماه سال 97 نسبت به ماه گذشته آن حدود 20 درصد افزایش یافته است، این مسئله نشان میدهد هنوز نمودار نرخ اجاره مسکن به ویژه در کلانشهرها مثبت است.

پشت پرده افزایش قیمت اجاره مسکن چیست؟

کیانپور ادامه داد: وضعیت کنونی بازار اجاره مسکن عوامل بسیاری دارد که عدم نظارت وزارت راه و شهرسازی بر این بازار و تأثیر افزایش قیمت مسکن بر بازار اجاره از مهم ترین عوامل این بخش است.

کمبود مسکن عاملی مهم در افزایش نرخ اجاره بها در کشور

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: از دیگر عوامل افزایش اجاره مسکن، کمبود بازار ملک برای اجاره است، در شرایط کنونی بازار مسکن با کمبود عرضه مواجه بوده و این مسئله به تلاطمات این بازار دامن زده است.

جذب سرمایه بخش خصوصی برای افزایش تولید مسکن اولویت کاری وزارت راه

وی گفت: به نظر من مهم ترین اولویت وزارت راه و شهرسازی، جذب سرمایه بخش خصوصی برای افزایش تولید مسکن است، از این رو در صورت افزایش تولید مسکن و کاهش کمبودها، قطعا در آینده ای نزدیک شاهد تعدیل قیمت ها در بازار مسکن خواهیم بود.

احتمال افزایش نرخ اجاره بها مسکن در سال 98

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: اما اگر اقدام قابل قبولی برای رفع کمبودها در بحث عرضه مسکن صورت نگیرد، قطعا باید شاهد افزایش نرخ اجاره بها در سال جاری باشیم که این مسئله به طور حتم نگران کننده خواهد بود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000