هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

ضرورت توجه به حذف ارز چندنرخی، سوبسیدهای کلان انرژی و افزایش قدرت خرید قشر ضعیف در سال 98

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر ضرورت توجه به حذف ارز چند نرخی، سوبسیدهای کلان انرژی و افزایش قدرت خرید قشر ضعیف جامعه برای رفع مشکلات اقتصادی در سال 98 تاکید کرد.
یکشنبه 4 فروردین 1398 ساعت 07:05
ضرورت توجه به حذف ارز چندنرخی، سوبسیدهای کلان انرژی و افزایش قدرت خرید قشر ضعیف در سال 98 عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر ضرورت توجه به حذف ارز چند نرخی، سوبسیدهای کلان انرژی و افزایش قدرت خرید قشر ضعیف جامعه برای رفع مشکلات اقتصادی در سال 98 تاکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903108763224982.jpg ضرورت,توجه,به,حذف,ارز,چندنرخی،,سوبسیدهای,کلان,انرژی,و,افزایش,قدرت,خرید,قشر,ضعیف,در,سال,98 Icana

حمید گرمابی  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه سال 97 سال از لحاظ اقتصادی سال خوبی برای کشور و مردم نبود، گفت: شروع آن با خروج آمریکا از برجام که شوک زیادی وارد کرد البته اقدامات ما نیز مانند اعلام ارز 4200 تومانی به هیچ وجه سنجیده نبود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، افزود: تلاطمات زیادی در بازار ایجاد شد و متاسفانه با افزایش قیمت قابل توجه کالاهای اساسی روبرو شدیم.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در 97 فشارهای زیادی از جانب آمریکا به کشور وارد شد، ادامه داد: بی شک این فشارها تا حدودی تاثیرگذار بود زیرا 25 درصد اقتصاد دنیا برای آمریکا است البته خوشبختانه توانستیم صادرات بیش از یک میلیون بشکه ای نفت را حفظ کنیم.

آمریکا با خروج از برجام در انزوا قرار گرفت/ ارتباط ما با دنیا و سایر کشورها مطلوب است

وی با تاکید بر اینکه اگرچه در سال 97 در زمینه اقتصادی موفق نبودیم اما در زمینه سیاسی توانستیم همچنان حرف برای گفتن داشته باشیم، گفت: آمریکا با خروج از برجام در انزوا قرار گرفت اما ارتباط ما با دنیا و سایر کشورها مطلوب است البته محاصره اقتصادی مشکل ساز است و انتظار می رود با اتخاذ تدابیر مناسب شرایط اقتصادی بهتری را در سال 98 تجربه کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه در سال 98 باید فشارهای اقتصادی بر مردم کاهش یابد، افزود:  به طور قطع با شناسایی و رفع مشکلات و توجه به نقاط قوت چرخ اقتصاد و صنعت کشور در سال 98 تندتر از گذشته می چرخد.

رفع مشکلات اقتصادی در سال 98 نیازمند همکاری و تعامل بیشتر سه قوه

گرمابی رفع مشکلات اقتصادی در سال 98 را نیازمند همکاری و تعامل بیشتر سه قوه دانست و یادآور شد: تا بتوان صنعت و اقتصاد آسیب دیده را ترمیم کرد و شرایط نسبت به سال 97 بهتر شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، جلوگیری از شوک های اقتصادی جدید در سال 98 را مستلزم پرهیز و جلوگیری از بی برنامگی و تصمیمات ناگهانی تاثیرگذار در حوزه اقتصاد دانست و گفت: هر چند شرایط کشور مناسب نیست اما باید در مسیر واقعی شدن قیمت ارز گام برداشت هر چند با دلار ارز دولتی کالاهای اساسی تامین شد اما متاسفانه قیمت ها افزایش زیادی داشت بنابراین باید قیمت ها واقعی تر شود.

باید طی بازه زمانی چندین ساله با حفظ قدرت خرید مردم به ویژه در بخش های دولتی قیمت انرژی و سوخت را به سمت واقعی تر شدن ببریم

وی ادامه داد: باید به تدریج و طی بازه زمانی چندین ساله با حفظ قدرت خرید مردم به ویژه در بخش های دولتی قیمت انرژی و سوخت را به سمت واقعی تر شدن ببریم بی شک تا مادامی که در کشور با ارز چندنرخی و همچنین سوبسیدهای بالا برای انرژی و سوخت مواجه هستیم همچنان مشکلات لاینحل باقی خواهند ماند از این رو حذف ارز چند نرخی و سوبسیدهای کلان در بخش انرژی و سوخت و افزایش قدرت خرید قشر ضعیف جامعه باید با اتخاذ تدابیر و برنامه ریزی مناسب برای رفع مشکلات اقتصادی در سال 98 در دستور کار قرار گیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000