هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حسینی مطرح کرد:

تشریح کَم و کِیف تاثیر احزاب بر انتخابات قوه مقننه

سرویس سیاسی
عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی کم و کیف حزبی شدن انتخابات قوه مقننه را تشریح کرد.
دوشنبه 27 اسفند 1397 ساعت 13:04
تشریح کَم و کِیف تاثیر احزاب بر انتخابات قوه مقننه عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی کم و کیف حزبی شدن انتخابات قوه مقننه را تشریح کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901106893239553.jpg تشریح,کَم,و,کِیف,تاثیر,احزاب,بر,انتخابات,قوه,مقننه Icana

محمد حسینی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به میزان نقش احزاب در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: نمایندگان در تصویب مفاد طرح اصلاح قانون انتخابات قوه مقننه درصدد تغییر برگزاری فضای انتخابات به سمت ایفای نقش بیشتر توسط احزاب شناسنامه دار و ثبت شده هستند.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه توجه به کارویژه احزاب از نگاه منتخبان ملت مغفول نمانده است، اظهار کرد: در واقع احزاب وقتی افرادی را در لیست های انتخاباتی خود قرار می دهند متعاقبا از آنها نیز حمایت می کنند که این موضوع می تواند در تصمیم گیری مردم تاثیر خوبی بگذارد؛ البته این روند در کشورهای مختلف دنیا نیز اجرایی می شود.

وی با اشاره به اینکه طی چهل سال گذشته احزاب نتوانسته اند شرایط لازم برای فعالیت حرفه ای را فراهم کنند و برخی از مولفه های کارویژه احزاب را تدارک ندیده اند، ادامه داد: بنابراین وقتی صحبت از اثرگذاری احزاب در انتخابات می شود برای افراد پذیرش این امر سخت می شود.

عضو مجمع نمایندگان استان مرکزی با بیان اینکه امروزه در حوزه های انتخابیه کلان شهرها ارائه لیست های انتخاباتی می تواند الگوی مناسبی باشد زیرا کاندیداها نمی توانند به صورت تمام و کمال به معرفی خود بپردازند، تصریح کرد: این مهم در حالیست که در حوزه های انتخابیه کوچک، مردم آثاری از فعالیت احزاب ندیده اند از این رو شاید حزبی شدن انتخابات قوه مقننه نتواند انتظارات مردمی را جلب و جذب کند.

حسینی افزود: می توان اذعان کرد مخالفان حزبی شدن انتخابات قوه مقننه درصدد مشخص شدن مسئولیت احزاب در قبال افراد هستند. به عبارتی اگر افراد از سوی احزاب مشخص و توسط مردم منتخب شدند، به تعهداتشان عمل خواهند کرد یا اینکه صرفا درصدد تحقق اهداف حزبشان خواهند بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به نظر می رسد برای فعالیت بیشتر حزب ها در انتخابات قوه مقننه، احزاب باید فعالیتشان را در سال های مختلف بیشتر کنند تا مردم آثار اینگونه اقدامات را مشاهده کنند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000