هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
کاظمی پاسخ داد:

آیا ارائه لیست‌های انتخاباتی مجلس توسط احزاب زمینه رانت را فراهم می‌کند؟

سرویس سیاسی
نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اعتقاد دارد زمینه ایجاد رانت و گروکشی توسط احزاب برای قرار دادن نام کاندیداها در لیست های انتخاباتی قوه مقننه وجود دارد که باید مانع از سوء استفاده در قانون جدید شد.
سه‌شنبه 28 اسفند 1397 ساعت 22:13
آیا ارائه لیست‌های انتخاباتی مجلس توسط احزاب زمینه رانت را فراهم می‌کند؟ نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اعتقاد دارد زمینه ایجاد رانت و گروکشی توسط احزاب برای قرار دادن نام کاندیداها در لیست های انتخاباتی قوه مقننه وجود دارد که باید مانع از سوء استفاده در قانون جدید شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201802106187274769.jpg آیا,ارائه,لیست‌های,انتخاباتی,مجلس,توسط,احزاب,زمینه,رانت,را,فراهم,می‌کند؟ Icana

سیدحمیدرضا کاظمی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به میزان نقش احزاب در برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: فعالیت احزاب می تواند بر انتخابات قوه مقننه تاثیر بسزایی بگذارد زیرا از این طریق شفاف سازی صورت گرفته و افرادی که به مردم معرفی می شوند زمینه تصمیم گیری را راحت تر می کند.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی با اشاره شرایط فعالیت احزاب در کشور، اظهار کرد: متاسفانه احزاب نتوانسته اند خودشان را در سراسر کشور تثبیت کنند و فقط به کلان شهرها خلاصه شده اند. به عنوان مثال در کلان شهر تهران مشاهده می شود که در زمان انتخابات لیست های ارائه می شود که نظر مردم را جلب می کند اما این رویه در بسیاری از استانها کمتر است و وجود ندارد.

وی ادامه داد: بنابراین به نظر می رسد اگر قرار باشد به سمت تاثیرگذاری احزاب بر انتخابات ها حرکت کنیم، احزاب باید گام های بزرگی برای توسعه دفاتر و غیره در استانها بردارند.

حمیدرضا کاظمی

این نماینده مردم در مجلس دهم در خصوص برخی از شائبه ها و دغدغه هایی که نسبت به ارائه لیست های انتخاباتی توسط احزاب وجود دارد، تصریح کرد: متاسفانه مسئله زمینه ایجاد رانت و گروکشی توسط احزاب وجود دارد زیرا برخی معتقد هستند شاید سوء استفاده رخ دهد تا افراد در لیست های انتخاباتی حضور یابند.

نایب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین به نظر می رسد باید طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی باید با لایحه جامع انتخابات دولت تجمیع شود تا در خصوص مولفه های مهم و تاثیرگذار در انتخابات قوانین جامع، کامل و مانع پیش بینی شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مردم در خانه ملت، در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با ماده (4) این طرح مبنی بر اینکه ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس از طریق فهرست احزاب یا به صورت منفرد انجام شود، موافقت کردند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000