هدر موبایل
1398/01/03 09:01:00
سرویس اقتصادی
میرزایی نیکو تشریح کرد:

چهارگانه ای که در اصلاح ساختار اقتصادی باید به آن توجه شود

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس می گوید باید برای اصلاح ساختار بودجه به ۴ مورد پرداخت.
چهارگانه ای که در اصلاح ساختار اقتصادی باید به آن توجه شود عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس می گوید باید برای اصلاح ساختار بودجه به 4 مورد پرداخت. https://cdn.icana.ir/d/019/201805102651270267.jpg چهارگانه,ای,که,در,اصلاح,ساختار,اقتصادی,باید,به,آن,توجه,شود Icana

قاسم میرزایی نیکو عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه باید ظرف مدت 4 ماه اصلاح ساختار بودجه کشور انجام شود، گفت: برای اصلاح ساختار بودجه باید به 4 مورد اساسی توجه ویژه شود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس ادامه داد: باید در حوزه بودجه ریزی، نحوه نظات، نحوه اجرا و نقش کمیسیون تلفیق در این امر پرداخت تا به نتایج قابل قبولی در اصلاح ساختار دست پیدا کنیم.

وی اظهار داشت: باید مشخص شود که در بررسی بودجه کشور کمیسیون تلفیق چه نقشی خواهد داشت، آیا قرار است بعد از اصلاح ساختار بودجه، سند مالی در مجلس بررسی می شود یا خیر.

میرزایی نیکو در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، بیان داشت: یکی از مباحثی که باید مدنظر قرار گیرد، نحوه رسیدگی و نظارت بر اجرای قانون بودجه سنواتی است.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه متاسفانه در کشور برنامه ریزی وجود ندارد، گفت: متاسفانه بدون برنامه ریزی بودجه ریزی می شود در حالی که باید براساس چشم انداز 20 ساله، آمایش سرزمینی و برنامه های توسعه ای، بودجه سنوای تنظیم شود.

گراف بودجه

وی با بیان اینکه در حال حاضر چنین تطبیقی صورت نمی گیرد، عنوان کرد: اکنون به دلیل شرایط متغییر کشور و مشخص نبودن درآمد نفتی بودجه شفاف نیست در حالی که باید مبنای ثابت و متغییر را در نظر بگیریم که در شرایط خاص فضای اقتصادی کشور بهم نریزد.

میرزایی نیکو تاکید کرد: در اصلاح ساختار باید تکلیف وزرا و نقش آنها مشخص شود، اگر برنامه استان ها شفاف شود و نمایندگان بدانند قراراست چه برنامه هایی ایفا می شوددیگر سوال و استیضاح صورت نمی گیرد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار داشت: نظرات همه نهادها در قوه مقننه جمع می شود، اصلاح ساختار بودجه کشور باید در مجلس انجام شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet