هدر موبایل
1398/01/06 07:59:00
سرویس سیاسی
صادقی مطرح کرد:

شفافیت به یک گفتمان و مطالبه ساری و جاری تبدیل شده است

رئیس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس، گفت: با توجه به اقدامات فراکسیون شفافیت رد سال ۹۷ به یک گفتمان و مطالبه ساری و جاری تبدیل شد.
شفافیت به یک گفتمان و مطالبه ساری و جاری تبدیل شده است رئیس فراکسیون شفاف‌سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس، گفت: با توجه به اقدامات فراکسیون شفافیت رد سال 97 به یک گفتمان و مطالبه ساری و جاری تبدیل شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102563911709.jpg شفافیت,به,یک,گفتمان,و,مطالبه,ساری,و,جاری,تبدیل,شده,است Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح عملکرد فراکسیون شفافیت در سال 97، گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته در سال گذشته خوشبختانه شفافیت به یک گفتمان و مطالبه ساری و جاری تبدیل شده است. در جریان بررسی لایحه بودجه سال 98 نیز پیشنهاداتی پیرامون شفافیت مطرح شد.

فرایند تسرّی شفافیت در سال 97 موفقیت آمیز بوده است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به تثبیت این روند و تسرّی در بخش‌های دیگر به نوعی که نشانه‌های آن مشهود شود، فرایند اجرای این موضوع(شفافیت) را موفقیت آمیز می‌دانم.

وی افزود: در سال گذشته اقدامات فراوانی حول محور شفافیت در حوزه اجرا و قانونگذاری انجام گرفته است، فراکسیون شفافیت هم جلسات مختلفی با دستگاه‌های اجرایی برگزار کرد، پیچیدگی‌های اجرایی اصل شفافیت در برخی بخش‌ها موانعی ایجاد کرد به عنوان مثال سازمان امور اداری و استخدامی در راه اندازی سامانه حقوق و مزایای مدیران با گذشت یک سال هنوز نتوانسته این سامانه را در اختیار عموم قرار دهند زیرا برخی نهادها و دستگاه‌ها همکاری نداشتند.

شفافیت مجامع و شوراها در دستور کار فراکسیون

صادقی با بیان اینکه این موانع ما را مأیوس نکرد، گفت: پیشرفت در حوزه شفافیت تا همین میزان نیز قابل توجه است و در سال جاری هم با جدیت همه مسائل و ابعاد حوزه شفافیت را پیگیری می‌کنیم. فراکسیون شفافیت در ادامه برنامه‌های راهبردی خود؛ مسائل مختلفی را دنبال خواهد کرد که یکی از آنها شفافیت امور مجلس شورای اسلامی است البته در سال 97 اقدامات زیادی در این حوزه انجام گرفت.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: شفافیت مجامع و شوراها و نهادهای تصمیم‌گیر مانند شورای نگهبان، مجمع تشخیص مصلحت نظام، هیات دولت و مجلس خبرگان که در مورد مردم تصمیم می‌گیرند هم باید شفاف و علنی شوند.

وی افزود: شفافیت صندوق توسعه ملی نیز از جمله اقداماتی است که در روزهای پایانی 97 نامه نگاری های آن انجام گرفته است، در سال جدید بنا داریم با هیات مدیره صندوق توسعه نیز جلسه‌ای بگذاریم تا فرایند تصویب بودجه، تخصیص و برداشت‌ها از صندوق را به شکل شفاف اعلام کنند.

سازمان بازرسی می‌تواند سازمان فراقوه‌ای مبارزه با فساد شود

صادقی ادامه داد: رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، به عدالت و مبارزه با فساد اشاره کردند از این جهت از طرف فراکسیون نامه ای به ایشان نوشتیم زیرا ایشان به نهاد فراقوه‌ای برای مبارزه با فساد اشاره کردند بنابراین به دنبال این هستیم که مجلس برای ایجاد این نهاد تصمیم‌گیری کند.

رئیس فراکسیون شفاف سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: البته ایده مورد نظر فراکسیون این است که سازمان بازرسی کل کشور به عنوان سازمان فراقوه‌ای معرفی شود، این سازمان با تحول ساختاری می‌تواند در مبارزه با فساد پیشگام باشد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet