هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
تاکید برزگر بر ارتقاء سطح رایزنی اقتصادی؛

عبور از آثار تحریم‌ها در گرو فعالیت دیپلمات‌های اقتصاددان است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد امروزه جنگ اقتصادی برقرار است و برای مقابله با خطرات احتمالی باید دیپلمات های اقتصادی را به میدان سیاست اعزام کنیم.
سه‌شنبه 28 اسفند 1397 ساعت 16:12
عبور از آثار تحریم‌ها در گرو فعالیت دیپلمات‌های اقتصاددان است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد امروزه جنگ اقتصادی برقرار است و برای مقابله با خطرات احتمالی باید دیپلمات های اقتصادی را به میدان سیاست اعزام کنیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201811106761507408.jpg عبور,از,آثار,تحریم‌ها,در,گرو,فعالیت,دیپلمات‌های,اقتصاددان,است Icana

شهروز برزگر کلشانی   در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت توجه دستگاه دیپلماسی کشورمان برای تحقق روابط دیپلماتیک فعال و اقتصادی، گفت: امروزه به نقل از مقامات آمریکایی سخت ترین تحریم ها علیه کشورمان اعمل شده است و برای خنثی سازی آنها نیاز به تقویت روابط چندجانبه و دوجانبه با کشورهای مختلف خصوصا همسایگان است.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سفارتخانه های ایران در کشورهای غرب و شرق آسیا باید به حوزه های اقتصادی قوی تبدیل شوند، اظهار کرد: در واقع سفیران ایرانی باید نقش رایزن های اقتصادی را ایفا کنند.

وی با اشاره به اینکه باید شناسایی نیازهای کشورهای همسایه و مشخص کردن بازارهای هدف در این کشورها بر عهده سفرا باشد، ادامه داد: به عبارتی شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری باید در اولویت سفارتخانه های کشورمان باشد.

شهروز برزگر کلشانی در بازدید از غرفه خبرگزاری خانه ملت

بیشتر بخوانید؛

  • دیپلماسی اقتصادی در وزارت امور خارجه پررنگ شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه دیپلماسی اقتصادی کشورمان با مشکلات متعددی مواجه است، تصریح کرد: این مهم در حالیست که با تغییر ساختار وزارت امور خارجه، معاونت اقتصادی شکل گرفت و بر مبنای آن باید امروزه شاهد تحرک اقتصادی بیشتری با کشورهای دنیا باشیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه جنگ اقتصادی برقرار است و برای مقابله با خطرات احتمالی باید دیپلمات های اقتصادی را به میدان سیاست اعزام کنیم، خاطرنشان کرد: بنابراین امیدواریم مسئولان مربوطه هر چه سریع تر به فکر ارتقاء روابط سیاسی-اقتصادی با کشورهای همسایه باشند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر