حلول ماه ربیع الاول
1397/12/29 09:50:00
سرویس اجتماعی
حمزه:

انگیزه مالی نباید از پزشکان خانواده گرفته شود

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اعتباراتی که در طرح پزشک خانواده داده می‌شود باید به اندازه کافی باشد تا بتواند انگیزه لازم را برای باقی ماندن نیروها در طرح پزشک خانواده حفظ کند.
انگیزه مالی نباید از پزشکان خانواده گرفته شود عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: اعتباراتی که در طرح پزشک خانواده داده می‌شود باید به اندازه کافی باشد تا بتواند انگیزه لازم را برای باقی ماندن نیروها در طرح پزشک خانواده حفظ کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201803100781764507.jpg انگیزه,مالی,نباید,از,پزشکان,خانواده,گرفته,شود Icana

احمد حمزه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتقاد سازمان نظام پزشکی مبنی بر عقب ماندن سرانه پزشک خانواده از تورم گفت: بودجه وزارت بهداشت در کل کمی افزایش پیدا کرده اما برای خدمت‌رسانی به ویژه در طرح سنگین پزشک خانواده کافی نیست چراکه این طرح امید اصلی برای کاهش هزینه‌های سلامت و درمان در کشور است.

بودجه وزارت بهداشت در کل کمی افزایش پیدا کرده اما برای خدمت‌رسانی به ویژه در طرح سنگین پزشک خانواده کافی نیست

پزشکان برای ماندن در پزشک خانواده نیاز به انگیزه مالی دارند

نماینده مردم کهنوج، فاریاب، منوجان، رودبار و قلعه‌گنج در مجلس افزود: قائدتا اعتباراتی که در این سطح داده می‌شد باید به اندازه کافی باشد تا بتواند انگیزه لازم را برای باقی ماندن نیروها در طرح پزشک خانواده حفظ کند. استان فارس که یک استان برخورداری است اگرچه که مناطق محروم دارد، اما در مناطقی مثل سیستان و بلوچستان و مناطق مرزی دیگر اگر انگیزه مادی از نیروهای طرح پزشک خانواده گرفته شود، دیگر هیچ دلیلی برای ماندن نخواهند داشت و طرح تحول سلامت با چالش رو به رو خواهد شد.

مسئولان باید اعتبار لازم را برای طرح پزشک خانواده فراهم کنند

عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مسئولان چه در سازمان برنامه و بودجه و چه در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید اعتبار لازم برای پزشک خانواده را تامین کنند، تصریح کرد: مسئولان با تامین اعتبار می‌توانند باعث تداوم این طرح شوند.

ضرورت منفک شدن دستمزد پزشکان خانواده از سوی سازمان های بیمه‌گر

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: اگر حق‌الزحمه دستیاران پزشک خانواده شهری به طور مستقل از سوی سازمان‌های بیمه‌گر و از سرانه پزشک خانواده منفک شود اتفاق خوبی است و کمک می‌کند که پرداخت‌ها روزتر و به موقع صورت بگیرد و به نفع این گروه است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet