شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1397/12/29 09:01:00
سرویس فرهنگی
اولادقباد:

آموزش و پرورش باید بر اساس جمعیت دانش‌آموزی نیرو تربیت کند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آموزش و پرورش یک چشم‌انداز برای برنامه دراز مدت نیاز دارد تا نیرو را از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب کند تا کلاس درس بدون دبیر متخصص در رشته‌ها نباشد.
آموزش و پرورش باید بر اساس جمعیت دانش‌آموزی نیرو تربیت کند عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: آموزش و پرورش یک چشم‌انداز برای برنامه دراز مدت نیاز دارد تا نیرو را از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب کند تا کلاس درس بدون دبیر متخصص در رشته‌ها نباشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106548459671.jpg آموزش,و,پرورش,باید,بر,اساس,جمعیت,دانش‌آموزی,نیرو,تربیت,کند Icana

فریده اولادقباد در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تدریس برخی از مدیران در کنار معلمان در مدارس گفت: مدیر باید کار مدیریت مدرسه را انجام دهد و تنها در صورت کمبود نیروی معلم از مدیر برای تدریس استفاده می‌شود و اگر تامین نیروی انسانی در تمام حوزه‌ها و رشته‌ها داشته باشیم، مدیر کار مدیریت، ارتقای کیفیت آموزشی و مسائل مالی، ارتباط بین مدرسه و والدین را پیگیری می‌کند.

در صورت کمبود نیروی معلم، قطعا مدیر کار مدیریت آموزشگاه را انجام می‌دهد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: اگر کمبود نیروی معلم در رشته‌های تخصصی داشته باشیم، قطعا مدیر کار مدیریت آموزشگاه را انجام می‌دهد اما اگر کمبود نیرو داشته باشیم مدیر در رشته‌های تخصصی 6ساعت را در کلاس‌های درس می‌گذراند. در صورت تامین نیرو، رسالت مدیر، مدیریت آموزشگاه است یعنی تعامل مدیر با کادر آموزشی، دبیران، والدین، دانش‌آموزان، مدیریت مالی و آموزشی و پرورشی است و باید بتواند برنامه آموزشی، پرورشی و تربیتی را که مهم است مدیریت کند.

معاونان نیز در صورت کمبود معلم درگیر تدریس می‌شوند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در‌صورتی‌که نیروی متخصص در رشته‌ها در مدارس تامین شود که مشکلی نداریم اما اگر با کمبود نیرو مواجه باشیم چاره‌ای نداریم و کلاس نباید خالی باشد. حتی معاونان نیز درگیر تدریس می‌شدند و 6 ساعت تدریس می‌کردند.

مدیر در کلاس درس تعامل بهتری با دانش آموزان برقرار می کند

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یک مدیری که به کلاس درس می‌رود می‌تواند تعامل بهتری با دانش‌آموزان داشته باشد اما این تنها برای زمانی است که نیرو نداشته باشیم. در صورت تامین نیرو مدیر باید رسالت مدیریت را در پیش بگیرد چراکه مدیریت ابعاد مختلف آموزشی، پرورشی و ارتباط با کادر، دبیران، دانش‌آموزان و آموزش و پرورش منطقه دارد و باید در جلسات نیز شرکت کند.

آموزش و پرورش باید جمعیت دانش‌آموزی را پیش‌بینی کند

اولادقباد با بیان اینکه زمان برای ارتقای آموزشی و تربیتی مدرسه وجود داشته باشد بهتر است، تصریح کرد: آموزش و پرورش باید جمعیت دانش‌آموزی را پیش‌بینی کند و بر اساس آن نیروی متخصص در رشته‌های مختلف را تربیت کند تا کلاس‌ها بدون دبیر نماند و این رسالت بزرگ آموزش و پرورش است.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار داشت: آموزش و پرورش یک چشم‌انداز برای برنامه دراز مدت نیاز دارد تا نیرو را از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب کند تا کلاس درس بدون دبیر متخصص در رشته‌ها نباشد. بنابراین نیازسنجی آموزش و پرورش ضروری است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet