هدر موبایل
1398/01/17 08:32:51
سرویس فرهنگی
ساداتی نژاد:

آموزش و پرورش همچنان در محتواسازی کتب درسی مشکل دارد/ استفاده از کتاب کمک درسی نقص در سیستم آموزشی را نشان می‌دهد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: متاسفانه کتاب‌های درسی هر سال تغییر می‌کند و این نشان می‌دهد که آموزش و پرورش همچنان در محتوا‌سازی مشکل دارد.
آموزش و پرورش همچنان در محتواسازی کتب درسی مشکل دارد/ استفاده از کتاب کمک درسی نقص در سیستم آموزشی را نشان می‌دهد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: متاسفانه کتاب‌های درسی هر سال تغییر می‌کند و این نشان می‌دهد که آموزش و پرورش همچنان در محتوا‌سازی مشکل دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201704107595759781.jpg آموزش,و,پرورش,همچنان,در,محتواسازی,کتب,درسی,مشکل,دارد/,استفاده,از,کتاب,کمک,درسی,نقص,در,سیستم,آموزشی,را,نشان,می‌دهد Icana

سیدجواد ساداتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه کتاب‌های کمک درسی به عنوان دشمن تربیت در مدارس هستند گفت: اگر محتوای کتب درسی دقیق و کامل بوده و معلم، آموزش‌های آموزش و پرورش را درست دیده باشد، همچنین محیط مدرسه مناسب و آزمون‌ها بر اساس محتوا گرفته شود، مطمئنا دیگر هیچ کسی به دنبال کتاب کمک درسی نمی‌رود.

تدریس معلمی که آموزش ندیده باشد کیفیت آموزش را پایین می‌آورد و خانواده مجبور می‌شود به دنبال معلم خصوصی و کتاب کمک درسی برود

استفاده از کتاب کمک درسی، نقص در سیستم آموزشی را نشان می‌دهد

نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل در مجلس شورای اسلامی افزود: کتاب کمک درسی یعنی که در برخی از بخش‌ها نقص وجود دارد؛ یا آزمون متناسب با محتوا نیست یا معلم باکیفیتی وجود ندارد و یا کتاب درسی کتاب کاملی نیست. برای برخی از اتفاقاتی که وجود دارد باید ببینیم چه نقصی در سیستم آموزشی وجود دارد و نباید زود فلش را به این سمت ببریم که کتاب‌های کمک درسی دشمن پرورش هستند.

هر سال تغییرات بسیاری در کتب آموزشی ایجاد می‌شود

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کتاب‌های کمک درسی را تایید نمی‌کنیم تصریح کرد: باید در مدارس محتوای درس و کیفیت معلم مناسب شود تا نیازی به کتاب‌های کمک درسی نباشد. تغییرات بسیار زیادی در‌حال‌حاضر در کتب وجود دارد و سوال اینجاست که چرا باید هر سال کتاب آموزشی چاپ شود؟ در بسیاری از کشورها کتاب‌های درسی را برای دانش‌آموزان سال بعد نگه می‌دارند.

آموزش و پرورش هنوز در محتواسازی مشکل دارد

وی با ابراز تاسف از شرایط  بحرانی کاغذ و از بین بردن درختان برای تبدیل شدن به کاغذ افزود: با وجود تمام این مشکلات متاسفانه کتاب‌های درسی هر سال تغییر می‌کند و این نشان می‌دهد که آموزش و پرورش هنوز در محتواسازی مشکل دارد. همچنان کمبود معلم داریم و در کنار آن مدارس حمایتی داریم. مدرسه حمایتی یعنی هر کسی را به عنوان معلم انتخاب می‌کنند در حالی که این معلم کیفیت ندارد و آموزش لازم را ندیده است در نتیجه کیفیت پایین می‌آید و خانواده مجبور می‌شود به دنبال معلم خصوصی و کتاب کمک درسی برود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بنده فکر می‌کنم که باید کمی فنی‌تر و کارشناسی‌تر به کتاب‌های کمک درسی پرداخته شود.

متاسفانه برخی از والدین از فعالیت‌های پرورشی راضی نیستند

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: در مدارس نباید فقط به بحث آموزش پرداخت بلکه پرورش نیز باید در کنار آن باشد و فارغ‌التحصیلی نیاز داریم که در کنار آموزش، تربیت نیز داشته باشد و رفتار اجتماعی، آداب و معاشرت، برخورد مناسب با والدین و مردم، آداب زندگی و سبک زندگی و رفتار را بداند. به همین دلیل نیاز است تا آموزش همراه با پرورش در مدرسه وجود داشته باشد. برخی از والدین از فعالیت‌های پرورشی راضی نیستند و موفقیت بالایی در این بخش وجود ندارد و یک بخشی هم برمی‌گردد به اینکه کمبود معلم پرورشی داریم و عوارض به بار می‌آورد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet