خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/01/09 09:01:00
سرویس اقتصادی
کوهکن:

عملکرد رایزنان اقتصادی ضعیف است/سفیر مسئول عملکرد رایزن اقتصادی

عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه رایزن‌های اقتصادی می‌توانند صادرات کالای ایرانی را افزایش دهند، گفت: سفرا می‌توانند در افزایش فعالیت این رایزن‌ها نقش مهمی داشته باشند چرا که سفیر مسئول عملکرد رایزن اقتصادی است و باید تمام تلاش خود را برای پررنگ کردن نقش آنها به کار گیرد.
عملکرد رایزنان اقتصادی ضعیف است/سفیر مسئول عملکرد رایزن اقتصادی عضو کمیسیون صنایع مجلس با بیان اینکه رایزن‌های اقتصادی می‌توانند صادرات کالای ایرانی را افزایش دهند، گفت: سفرا می‌توانند در افزایش فعالیت این رایزن‌ها نقش مهمی داشته باشند چرا که سفیر مسئول عملکرد رایزن اقتصادی است و باید تمام تلاش خود را برای پررنگ کردن نقش آنها به کار گیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903102653773061.jpg عملکرد,رایزنان,اقتصادی,ضعیف,است/سفیر,مسئول,عملکرد,رایزن,اقتصادی Icana

محسن کوهکن ریزی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به نقش رایزن‌های اقتصادی در ارتقاء روابط اقتصادی با سایر کشورها، گفت: رایزن‌های اقتصادی شرق آسیا بسیار فعال هستند و در راستای افزایش مبادلات تجاری کشورشان با دنیا در وهله نخست جزئی‌ترین نیازهای کشور خود را شناسایی کرده سپس با تحقیقات جامع بازار کشورهدف و کالای مورد نیاز آنهارا تهیه می‌کنند و با قیمت مناسب به کشور مقصد می فروشند.

نماینده مردم جان در مجلس شورای اسلامی افزود: کشورهای شرق آسیا از نظر حجم صادرات، جذب سرمایه گذاری خارجی در دنیا مقام اول را کسب کرده است.

رایزن‌های اقتصادی شرق آسیا بسیار فعال هستند و در راستای افزایش مبادلات تجاری کشورشان با دنیا در وهله نخست جزئی‌ترین نیازهای کشور خود را شناسایی کرده بازار کشورهدف و کالای مورد نیاز آنهارا تهیه می‌کنند

رایزن‌های اقتصادی نقش بسیار مهمی در ارتقاء روابط مالی و اقتصادی میان تولیدکننده و کارافرینان کشورها دارند

وی با بیان اینکه با رایزن‌های اقتصادی نقش بسیار مهمی در ارتقاء سطح روابط مالی و اقتصادی میان تولیدکننده، کارافرینان و سرمایه گذاران کشورها دارند، اظهار کرد: بسیاری از سفرهای یک نفره یا چند نفره ایران به سایر کشورها با هدف مبادلات تجاری شب پیش از سفر لغو می شود که این موضوع نشان دهنده بی‌توجهی به نقش رایزن‌های اقتصادی در امر مبادلات است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به سفر برخی از اعضای کمیسیون صنایع به کشور استرالیا، یادآور شد: در این سفر جلسه‌ای با هدف شناسایی قوانین، وضعیت سرمایه‌گذاری و صادرات استرالیا برگزار شد که در آن خانم مهندس ایرانی دارای شرکت معدنی در استرالیا چندین ساعت متوالی گزارشی از نیازهای کشور استرالیا و بازار و ظرفیت این کشور ارائه داد. این در حالیست که رایزن اقتصادی ما با یک ساعت تاخیر در این جلسه حاضر شد و تا زمانی که حضور داشت سکوت کرد و پیش از اتمام جلسه محل را ترک کرد.

کوهکن ادامه داد: این نحوه برخورد به چه معناست ؟ زمانی که سفیر ایران در استرالیا گزارشی از وضعیت اقتصادی این کشور به نمایندگان ارائه نمی‌دهد اما شرکت‌های بخش خصوصی به اندازه چندین رایزن اقتصادی مطلب ارائه می دهد باید چه قضاوتی از عملکرد رایزن های اقتصادی داشته باشیم.

سفرا نقش مهمی در افزایش فعالیت رایزن‌های اقتصادی دارند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رایزن‌های اقتصادی می‌توانند صادرات کالای ایرانی را افزایش دهند، تصریح کرد: سفرا می‌توانند در افزایش فعالیت این رایزن‌ها نقش مهمی داشته باشند چرا که سفیر مسئول عملکرد رایزن اقتصادی است و باید تمام تلاش خود را برای پررنگ کردن نقش آنها به کار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet