هدر موبایل
1398/01/07 10:17:00
سرویس اقتصادی
خضری:

دود سودهای نجومی صرافی های تهران به چشم صرافی های مرزی می رود

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس گفت: مرجع قیمت ارز صرافی های تهران هستند.
دود سودهای نجومی صرافی های تهران به چشم صرافی های مرزی می رود نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس گفت: مرجع قیمت ارز صرافی های تهران هستند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903104579189516.jpg دود,سودهای,نجومی,صرافی,های,تهران,به,چشم,صرافی,های,مرزی,می,رود Icana

رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به عملکرد صرافی‌ها در شهرهای مرزی و اینکه آیا می‌توانند در بالا رفتن قیمت کاذب دلار نقش داشته باشند، گفت: صرافی‌های مرزی و صرافی‌های خارج از تهران کمترین نقش را در این مهم دارند و بزرگترین نقش از آنِ صرافی‌های خیابان فردوسی تهران و دلال‌ها است، چراکه مرجع قیمت دلار در تمام کشور صرافی‌های تهران است اما اولین و شدید برخوردها با صرافی‌های شهرهای مرزی می‌شود بنابراین سود را صرافی‌های تهران می‌برند اما دودش به چشم صرافی‌های مرزی می‌رود.  

هیچ چیز نمی‌تواند جزء تحریم داخلی در وضعیت کنونی اقتصادی ایران و نوسان قیمت ارز نقش داشته باشد

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی همچنین صرافی‌های خارجی را در بالا بردن قیمت ارز در داخل ایران بدون نقش و تاثیر دانست و افزود: هیچ چیز نمی‌تواند جزء تحریم داخلی در وضعیت کنونی اقتصادی ایران و نوسان قیمت ارز نقش داشته باشد.

انگشت اتهام درخصوص نوسانات قیمت ارز به سمت دولت است نه صرافی‌ها

وی با انتقاد از خودتحریمی و سوءمدیریت مسئولان که وضعیت اقتصادی کشور را با بحران رو به رو کرده است، اضافه کرد: یک سری از دلال‌ها به دستگاه‌های دولتی وصل هستند بنابراین انگشت اتهام بیشتر به سمت دولت و سوءمدیریت آن‌ها است نه صرافی‌ها.

فعالیت صرافی‌ها باید زیرنظر بانک مرکزی باشد

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فعالیت صرافی‌ها باید زیرنظر بانک مرکزی باشد، ادامه داد: صرافی‌ها نباید کاملا تحت اختیار بخش خصوصی باشند چراکه در هیچ کجای دنیا صرافی‌ها خصوصی نیستند و زیرنظر دولت خرید و فروش ارز را انجام دهند، بنابراین معنا ندارد که ارز در دست واحدهای غیردولتی باشد./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet