خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1397/12/28 16:08:06
سرویس سیاسی
صادقی مطرح کرد:

شفاف‌سازی پرونده مفسدان فراری اقتصادی از سوی دستگاه قضایی ضروری است

عضو فراکسیون امید مجلس، گفت: شفاف‌سازی پرونده مفسدان فراری اقتصادی پیش از بررسی امکان استرداد مجرمان به ایران از سوی دستگاه قضایی ضروری است.
شفاف‌سازی پرونده مفسدان فراری اقتصادی از سوی دستگاه قضایی ضروری است عضو فراکسیون امید مجلس، گفت: شفاف‌سازی پرونده مفسدان فراری اقتصادی پیش از بررسی امکان استرداد مجرمان به ایران از سوی دستگاه قضایی ضروری است. https://cdn.icana.ir/d/019/201902104321320421.jpg شفاف‌سازی,پرونده,مفسدان,فراری,اقتصادی,از,سوی,دستگاه,قضایی,ضروری,است Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به وضعیت قرارداد استرداد مجرمین بین ایران و سایر کشورها، گفت: در مجلس دهم قرارداد استرداد مجرمین بین ایران و کشورهای بسیاری منعقد شد اما بین ایران و کانادا این قرارداد  وجود ندارد. مسئله عدم قرارداد هم به موضوعات سیاسی باز می‌گردد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: روابط طولانی تیره و تار بین و کانادا منشاء عدم انعقاد قرارداد استرداد مجرمین است. ایران در این شرایط باید از ظرفیت پلیس اینترپل استفاده کند.

وی با یادآوری فرار محمود خاوری متهم به اختلاس 3هزار میلیاردی به کانادا، افزود: در مورد این مفسد اقتصادی باید پیگیری و برسی دستگاه قضایی را ابتدا واکاوی کرد، مسئله آقای خاوری شفاف نیست لذا قبل از اینکه بخواهیم به موضوع استرداد مراجعه کنیم باید چگونگی خروج وی از کشور را بررسی کرد.

صادقی یادآور شد: خروج آقای خاوری باید ممنوع یا محدود می‌شد، بنابراین دستگاه قضایی باید در مورد خروج وی و فرار به کانادا شفاف‌سازی کند. همچنین در مورد تشکیل پرونده‌ قضایی برای خاوری اطلاع‌رسانی شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، معتقد است: دستگاه قضایی ضمن تشکیل پرونده برای محمود خاوری می‌تواند از ظرفیت پلیس بین‌الملل برای تعقیب و استرداد وی استفاده کند،

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در مورد خانم شیخ الاسلامی هم دادستانی و مجموعه قضایی باید به سوالاتی مبنی بر چگونگی خروج از کشور و تشکیل پرونده پاسخ و جوانب این پرونده‌ها را شفاف کندف در مراحل بعد باید به موضوع قرارداد استرداد مجرمین پرداخت./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet