هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه، ارمنستان و بلاروس:

گروه‌های دوستی پارلمانی نماینده مستقیم ملت‌ها در مذاکرات خارجی هستند

سرویس سیاسی
رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه، بلاروس و ارمنستان معتقد است با استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی توانسته‌ایم روابط اقتصادی و سیاسی خود با این کشورها را گسترش دهیم.
یکشنبه 4 فروردین 1398 ساعت 18:07
گروه‌های دوستی پارلمانی نماینده مستقیم ملت‌ها در مذاکرات خارجی هستند رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه، بلاروس و ارمنستان معتقد است با استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی توانسته‌ایم روابط اقتصادی و سیاسی خود با این کشورها را گسترش دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/201611107722971281.jpg گروه‌های,دوستی,پارلمانی,نماینده,مستقیم,ملت‌ها,در,مذاکرات,خارجی,هستند Icana

رمضانعلی سبحانی فر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی برای توسعه روابط با کشورها، گفت: در شرایطی که برخی کشورها به جمهوری اسلامی فشار می آورند و ابرقدرت هایی همچون آمریکا اقدامات ایذایی علیه ایران دارند، باید دیپلماسی قوی تری داشته باشیم.

نماینده مردم سبزوار، جوین و جغتای در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: دیپلماسی پارلمانی از آن جهت اهمیت پیدا می کند که پارلمان ها در ارتباط با مردم بوده و واسطه مستقیم جامعه هستند از این رو ارتباطی که آنها با سایر کشورها برقرار می کنند بسیار مهم است.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت تقویت روابط با کشورهای دوست و همکار، عنوان کرد: لازم است ارتباطمان با کشورهای همسایه و همسو را بسیار گسترش دهیم که در این بین کشور روسیه از اهمیت بسزایی برخوردار است چرا که در بعد جهانی امکان تصمیم سازی در شوراهای مهم بین المللی را نیز دارا است.

تقویت روابط سیاسی و اقتصادی ایران با روسیه، ارمنستان و بلاروس با استفاده از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی

سبحانی فر در ادامه با بیان اینکه بازار روسیه، ارمنستان و بلاروس به لحاظ اقتصادی برای جمهوری اسلامی اهمیت ویژه ای دارد، ابراز داشت: تا کنون جلسات بسیار زیادی در قالب گروه های دوستی پارلمانی با این کشورها به خصوص در سال اخیر داشته ایم.

این نماینده مردم در مجلس دهم به جلسات خود به عنوان رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران با کشورهای روسیه، بلاروس و ارمنستان اشاره کرد و یادآور شد: شخصا جلساتی با رؤسای مجالس این کشورها داشته ام که تا کنون نیز شاهد تأثیرات بسزای در حوزه توسعه روابط دو کشور به خصوص در باب سیاسی و اقتصادی بوده ایم.

وی ادامه داد: این مذاکرت باعث بازگشت امنیت و ثبات به منطقه شد که همه و همه ناشی از روابطی است که در سطوح مختلف به خصوص پارلمان ها برقرار می شود.

رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و روسیه در پایان با تأکید بر اینکه وزارت امور خارجه باید از ظرفیت دیپلماسی پارلمانی استفاده کند چرا که بسیاری از قوانین و مقررات در مجالس کشورها به تصویب می رسد، خاطرنشان ساخت: دولت ها از طریق پارلمان ها سیاست گذاری می کنند پس اگر روابط بین کشورها از طریق پارلمانی تقویت شود در تصمیم سازی دولت ها نیز تأثیر بهتری دارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر