حلول ماه ربیع الاول
1397/12/29 10:36:00
سرویس اقتصادی
ابطحی:

بیوگاز؛ انرژی فراموش شده اما با درآمدزایی بسیار

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ارائه تسهیلات به ساکنین مناطق محروم به منظور نصب پنل‌های خورشیدی در پشت‌بام‌ها اقدام قابل دفاعی است، گفت: دانشگاهیان، مسئولان و سرمایه‌گذاران نیز باید در مسیر تولید انرژی‌ بیوگاز قدم بردارند.
بیوگاز؛ انرژی فراموش شده اما با درآمدزایی بسیار عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ارائه تسهیلات به ساکنین مناطق محروم به منظور نصب پنل‌های خورشیدی در پشت‌بام‌ها اقدام قابل دفاعی است، گفت: دانشگاهیان، مسئولان و سرمایه‌گذاران نیز باید در مسیر تولید انرژی‌ بیوگاز قدم بردارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902102483530657.jpg بیوگاز؛,انرژی,فراموش,شده,اما,با,درآمدزایی,بسیار Icana

سیدمحمدجواد ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وضعیت انرژی‌های تجدیدپذیر در شهرستان خمینی‌شهر، گفت: دانشگاه صنعتی اصفهان فعالیت‌های پژوهشی و علمی خوبی در رابطه با انرژی خورشیدی انجام داده و حتی بخشی از برق این دانشگاه توسط انرژی‌های خورشیدی تامین می‌شود.

ارائه تسهیلات به ساکنین مناطق محروم به منظور نصب پنل‌های خورشیدی در پشت‌بام‌ها قابل دفاع است

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ارائه تسهیلات به متقاضیان به‌ویژه ساکنین مناطق محروم به منظور نصب پنل‌های خورشیدی در پشت‌بام‌های خانه‌های‌شان اقدام بسیار قابل دفاعی است که می‌تواند درآمدزایی خوبی نیز داشته باشد.

مردم و بخش خصوصی اطلاعی از انرژی‌های تجدیدپذیر ندارند

وی با بیان اینکه برق حاصل از انرژی‌های خورشیدی را صادر  نیز می‌توان کرد، افزود: متاسفانه مردم و بخش خصوصی اطلاعی از این نوع درآمدزایی ندارند به همین دلیل اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی دراین خصوص توسط رسانه‌های جمعی و ایجاد شرایط برای سرمایه‌گذاری توسط وزارت نیرو ضروری است.

دانشگاهیان، مسئولان و سرمایه‌گذاران نیز باید در مسیر تولید انرژی‌ بیوگاز قدم بردارند

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی بیوگاز و انرژی گرمایشی زمین را  به‌عنوان انرژی‌های قابل بهره‌برداری معرفی کرد و گفت: دانشگاهیان، مسئولان و سرمایه‌گذاران نیز باید در مسیر تولید و بهره‌برداری از این نوع انرژی‌ها نیز قدم بردارند.

تاکنون استفاده از فناوری تولید بیوگاز در ایران، کاربرد عمومی نیافته و در مرحله آزمایشگاهی است

نماینده مردم خمینی‌شهر در مجلس توضیح داد: تاکنون استفاده از فناوری تولید بیوگاز در ایران، کاربرد عمومی نیافته است و در مرحله آزمایشگاهی است درحالی که در کشورهای اروپای غربی، جنوب شرقی آسیا و به‌ویژه چین و هندوستان این فناوری بسیار قابل‌توجه است و کشورهای مذکور با بهره‌گیری از این فناوری نیاز خود را به سوخت برطرف کرده‌اند.

بیوگاز چیست؟

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بیوگاز ترکیبی از گازها است و به طور عمده از دی‌اکسیدکربن و متان درست شده است. این گاز در اثر فعالیت انواعی از میکروارگانیزم‌ها و معمولا در غیاب اکسیژن و هوا تولید می‌شود. (فقدان اکسیژن شرایط بی‌هوازی نامیده می‌شود) حیواناتی که مواد گیاهی را می‌خورند و به‌ویژه حیواناتی که چرا می‌کنند مقادیر بسیاری بیوگاز تولید می‌کنند.

این گاز یک سوخت فوق‌العاده است که می‌تواند در مشعل‌ها و اجاق‌ها استفاده شده و جایگزین گاز طبیعی متداول شود.

گفت و گو از مریم احمدی

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet