هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
خادمی تشریح کرد:

پرداخت بدهی‌های وزارت نیرو چگونه انجام می شود؟

سرویس استان ها
عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به ضرورت پرداخت بدهی‌های وزارت نیرو از محل اختلاف قیمت آب، گفت: درآمدی برای وزارت نیرو از محل اختلاف قیمت آب در نظر گرفته شده و نمایندگان این درآمد را به سمت تسویه بدهی‌ها هدایت کرده‌اند.
سه‌شنبه 28 اسفند 1397 ساعت 18:43
پرداخت بدهی‌های وزارت نیرو چگونه انجام می شود؟ عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به ضرورت پرداخت بدهی‌های وزارت نیرو از محل اختلاف قیمت آب، گفت: درآمدی برای وزارت نیرو از محل اختلاف قیمت آب در نظر گرفته شده و نمایندگان این درآمد را به سمت تسویه بدهی‌ها هدایت کرده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/201802106882045694.jpg پرداخت,بدهی‌های,وزارت,نیرو,چگونه,انجام,می,شود؟ Icana

هدایت‌الله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تحلیل مصوبه مجلس درخصوص امکان تسویه بدهی‌های وزارت نیرو از محل اختلاف قیمت آب، گفت: نمایندگان مجلس به دولت مجوز دادند از محل قیمت مابه‌التفاوت تکلیفی و قیمت تمام شده آب بدهی‌های خود را به وزارت نیرو تسویه کند.

مجلس اختلاف قیمت نرخ آب را هدفمند کرد

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه درآمدی برای وزارت نیرو از محل اختلاف قیمت آب در نظر گرفته و نمایندگان این درآمد را به سمت تسویه بدهی‌ها هدایت کرده‌اند، ادامه داد: به هر حال این افزایش و اختلاف قیمت نرخ آب در هر شرایطی به وجود می‌آمد اما اکنون مجلس آن را هدفمند کرده تا صرف موضوعی مشخص شده و هدر نرود.

نرخ آب در مناطق سردسیر و مناطق گرمسیر متفاوت است

وی با بیان اینکه قیمت آب در همه جا یکسان نیست، افزود: نرخ آب برای کارخانجات صنعتی، مناطق سردسیر، مناطق گرمسیر متفاوت است و حتی شُبهاتی در این قیمت‌ها وجود دارد لذا پس از شفاف‌سازی و اصلاح، درآمدی از این محل پیش‌بینی شد و مقرر شد؛ وزارت نیرو از این طریق بدهی‌های خود را تسویه کند.

خادمی بیان کرد: قیمت آب بها به طور متوسط برای دولت  3 تا 15 هزار تومان تمام می‌شود در صورتی که آن را به مبلغ 300 تومان به مشترکان می‌فروشد، درواقع یارانه به مشترکان پرداخت می‌کند اما نباید این یارانه را از بودجه وزارت نیرو پرداخت کند لذا دولت موظف است مابه التفاوت این مبلغ را به شرکت‌های آب و فاضلاب دهد.

شرکت‌های آب و فاضلاب استانی هم از دولت طلبکار و هم به آن بدهکار هستند

عضو کمیسیون انرژی مجلس افزود: شرکت‌های آب و فاضلاب استانی هم از دولت طلبکار و هم به آن بدهکار هستند، لذا با تصویب این بند این بدهی و طلب با یک‌ دیگر تهاتر می‌شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000